NEWS

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, WARSZTATY, MEDIA

 

Click to English version

On the Road Again - Zapraszamy na warsztaty i koncerty Leszka!21.03. Plock

22.03. Warszawa
btw ok.16.00 zagra goscinnie z:
Wojtek Pilichowski i Harlem (band)

23-24.03 Torun


URODZINY HENDRIXA - 3 koncerty
Wojciech Hoffmann & Leszek Cichoński & Band


Nigdy nie był we Wrocławiu, a jednak stał się jedną z ikon stolicy Dolnego Śląska i raz w roku kieruje oczy całego gitarowego swiata na Polskę. A wszystko dzięki organizowanemu od 10 lat Thanks Jimi Festival i bitemu corocznie na wrocławskim rynku Gitarowemu Rekordowi Guinnessa, gromadzącemu tysiące gitarzystów grających wspólnie nieśmiertelny hit „Hey Joe”. Jimi Hendrix, zmarły przed 33 laty, do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem dla adeptów gitarowego grania. 27. listopada kończyłby 71 lat, z tej okazji Leszek Cichoński, pomysłodawca i dyrygent największej gitarowej orkiestry świata zaprasza na cykl koncertów URODZINY HENDRIXA. Wspólnie z Wojtkiem Hoffmannem, gitarzystą zespołu Turbo, zagrają największe przyboje z repertuaru Jimiego Hendrixa. Dodatkową okazją do wspólnego świętowania będą urodziny Leszka Cichońskiego przypadające na 25. listopada.Podczas koncertu urodzinowego zagrają:
Wojciech Hoffmann – guit.
Tomasz Grabowy - bass
Bartek Niebielecki - drums
Leszek Cichoński – guit. & voc .

zaproś swoich znajomych przez facebook:

26.11. Wrocław - Łykend Club godz. 20.00
https://www.facebook.com/messages/100002963691811
27.11. Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne godz. 19.30
https://www.facebook.com/events/522902007805230/?fref=ts
28.11. Poznań - Blue Note godz. 19.00
https://www.facebook.com/events/1393966694178549/


Przed koncertem Leszek Cichoński wspólnie z Wojtkiem Hoffmannem poprowadzą darmowe warsztaty gitarowe w sklepach muzycznych:
26.11.13 - Wrocław, Salon muzyczny RIFF, - g. 17.00
27.11.13 - Zielona Góra, Pro-Rock Instrumenty Muzyczne S.C. g. 14.00
28.11.13 - Poznań, Salon muzyczny RIFF nr 11, g. 16.30


Trasa i warsztaty promują gitary Ibanez.


Dolnoslaski desant gitarowy rusza po raz kolejny


Już po raz trzeci odbęda się warsztaty muzyczne przygotowujace do Gitarowego Rekordu Guinnessa. "Dolnoslaski desant gitarowy" bedzie częsciowo połaczony z akustycznym recitalem "Soba gram" Leszka Cichońskiego

13.04. Lubin - CK Muza godz 14, recital 20.00
14.04. Œwidnica - klub Bolko godz.15.
19.04. Wałbrzych - klub 'A propos' godz. 17.00, recital 20.00
21.04. Strzelin - Dom Kultury godz. 14.00


Allman Brotherhood w finale Great American Song Contest !!!


Leszek Cichoński zgłosił utwór Allman Brotherhood na trzy ważne swiatowe konkursy na najlepsza kompozycję.
W dwóch z nich utwór ten znalazł się w półfinałach:

The International Songwriting Competition (ISC) i The UK Songwriting Contest ( w kategorii 'instrumental')

a w jednym 'Great American Song Contest' Allman Brotherhood znalazł się w œcisłym finale w kategorii instrumental www.greatamericansong.com

jeœli ktos jeszcze nie słyszał - to na You Tube sa miłe sercu dŸwieki :-) Allman Brotherhood


Najbliższe koncerty Leszka ze Stanem Skibby


Najprawdopodobniej tylko 2 koncerty w Polsce zagraja razem Stan Skibby i Leszek Cichoński. Ale za to podwójne :
1 czesć promuje płyte "Soba gram"
2. czesć Tribute to Jimi Hendrix - m.in. aranżacje z płyty "Thanks Jimi" z 2001 roku .
Zobaczcie fragment z wystepu przed Deep Purple w 2009 roku.
Leszek Cichonski & Stan Skibby - Foxy Lady

16.11. 2012 Toruń - Festiwal "Blues Meeting"
17.11.2012. Gdynia - Blues Club

Skład zespołu „G u i t a r W o r k s h o p”:
Tomasz Grabowy - bass
Łukasz Łyczkowski - vocal
Robert Jarmużek - keyb.
Łukasz Sobolak - drums
Leszek Cichoński – guit. & voc .


ZAPRASZAMY NA KONCERT


NOCNA ZMIANA BLUESA, CARLOS JOHNSON & HOODOO BAND

8.11.2012r. godz. 19:00
sala teatralna / bilety: 50 zł
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa Jubileusz 30-lecia działalnosci artystycznej

Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski: spiew, harmonijka ustna
Marek Dabrowski: gitara akustyczna
Witold Jakalski: slide guitar
Piotr Dabrowski: akustyczna gitara basowa, spiew
Grzegorz Minicz: perkusja
goscinnie : Jan Błedowski - violin


Najbliższe koncerty zespołu Leszka Cichońskiego promujace płyte "Soba gram":


28.07. Chorzów - "Ku Przestrodze" Festiwal im. Ryska Riedla
03.08. Kostrzyń - Przystanek Woodstock, scena folkowa .
10.08.Bolesławiec - Teatr Stary, Festiwal "Blues nad Bobrem" - Mistrzowie Warsztatów BnB
15.08. Siemiatycze - Amfiteatr nad Zalewem, VIII Siemiatycze Blues Festival
01.09. Lublin - Stadion KS Lublinianka - Festiwal "Solo Życia" feat. Stan Skibby .


GITROWY REKORD GUINNESSA ZOSTAŁ POBITY!


Pierwszego maja we Wrocławiu po raz kolejny pobito Gitarowy Rekord Guinnessa. Impreza przyciagneła 7273 gitarzystów, którzy wspólnie zagrali „Hey Joe“ oraz wszystkie inne utwory, których przez ostatnie 9 edycji uczył uczestników imprezy Leszek Cichoński.

Cztery najlepsze wyniki na swiecie w równoczesnym graniu na gitarze należa do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało sie 6347 gitarzystów, rok póŸniej pojwiło sie już „tylko“ 4597 osób. Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu „Hey Joe“ zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 roku Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10 urodziny, a liczba przybyłych gitarzystów zaskoczyła nawet samych organizatorów. Gitarowa orkiestra, prowadzona przez Leszka Cichońskiego, liczyła 7273 osoby.

Mimo iż wspólnie granie „Hey Joe“ – utworu zaliczanego do Rekordu Guinnessa – miało sie odbyć o 16.00, już o 7 rano na wrocławskim Rynku zaczeli pojawiać sie pierwsi uczestnicy imprezy. „Jechałem cała noc pociagiem, ale nie wyobrażam sobie Rekordu beze mnie“ – mówił Maciek z Siedlec. Przed 8.00 pojawiły sie też 2 siostry z Bogatyni: „Chciałysmy być póŸniej, ale miałysmy tylko jeden autobus, i to o 4 rano. Nie było sie nad czym zastanawiać.“

Około południa nie można już było znaleŸć miejsca w okolicach Rynku, w którym nie znadowałyby sie osoby z gitarami. Swojego wrażenia rozmachem imprezy nie kryli także goscie specjalni Thanks Jimi Festival. Leon Hendrix powiedział, że nie miał pojecia, że w Polsce jest tak wiele fanów gitary, a Marcus Miller, widzac niekończacy sie tłum gitar, zagrał o jeden utwór wiecej.

Podczas pierwszego dnia Thanks Jimi Festival wystapili m.in. Leszek Cichoński, Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), gitarzysta i wokalista Gwyn Ashton, jeden z najlepszych gitarzystów grajacych w stylu Jimiego Hendriksa – Stan Skibby oraz Muniek Staszczyk, Wojciech Pilichowski, Tomek Lipa Lipnicki, a także Michał Urbaniak i Michał Jelonek.

Gwiazda wieczoru był zespół EUROPE. A jeszcze dzis na Wyspie Słodowej wystapia Zdenek Bina Acoustic Project, Marek Napiórkowski Trio feat. Artur Lesicki, Wojtek Pilichowski & Pi Electro Step feat. Leszek Możdżer oraz MARCUS MILLER & BAND.

Serdeczne dzieki dla Wszystkich Gitarzystów, którzy wzieli udział w Festiwalu! Ustanowilismy kolejny Rekord swiata! Ale pamietajcie: za rok znów sie spotykamy!


PODAJEMY LINK DO TRANSMISJI HEY JOE

http://www.heyjoefest.pl/transmisja.html


WARSZTATY DOLNOSLASKI DESANT GITAROWY


Podobnie jak w zeszłym roku Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, prowadzi na Dolnym Slasku bezpłatne warsztaty gitarowe, które pomoga wszystkim chetnym przygotować sie do wziecia udziału w imprezie. W tym roku dziesiatej edycji Gitarowego Rekordu towarzyszyć bedzie dwudziestolecie działalnosci edukacyjnej Leszka Cichońskiego w zwiazku z czym planowany jest Zlot jego uczniów.

“Rozkład jazdy” Gitarowego Desantu:
11.04. Lubin MDK , godz. 16.00
19.04. Żmigród ŻOK , godz. 17.00
20.04. Zabkowice Slaskie ZOK godz. 16.00
24.04. Oława OK godz. 17.00


"Gram, bo lubie... i tralalla!“ - Jubileusz edukacyjny Leszka Cichonskiego na GRGTegoroczny Thanks Jimi Festival upłynie pod znakiem rocznic. Dziesiatej edycji Festiwalu i Gitarowego Rekordu Guinnessa towarzyszyć bedzie dwudziestolecie działalnosci edukacyjnej Leszka Cichonskiego.

Przez ostatnie 20 lat Leszek prowadził aktywna działalnosć edukacyjna, dzieki której dziesiatki tysiecy osób miało okazje nauczyć sie gry na gitarze lub doszlifować swój warsztat. Adepci sztuki gitarowej mogli szkolić sie poprzez cykl programów „Blues–Rock“ Guitar“ nadawany w latach 1996-1998 w Telewizji Edukacyjnej TVP1 i TV Polonia oraz przez podreczniki Leszka Cichonskiego wydawane przez Wydawnictwo „Midi-Max“ i Poltel. Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki gry na gitarze było jednak uczestnictwo w warsztatach, które Leszek Cichonski prowadził w całej Polsce

Z okazji okragłego jubileuszu pracy pedagogicznej Leszka Cichonskiego, 1. maja, podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbedzie sie „Zlot Uczniów“, któremu towarzyszyć bedzie hasło: „Bo gitara mnie rozwala, gram, bo lubie... i tralalla!“.

Wszyscy, których zainspirowały do grania warsztaty, podreczniki lub programy telewizyjne Jubilata moga wziać udział w konkursie na najlepsze opowiadanie „Jak lekcje Leszka Cichonskiego wpłyneły na moje życie". Na Laureatów konkursu czekaja nagrody (płyty, podreczniki i efekt gitarowy firmy Artec ), a wszyscy "zlotowicze" beda mogli zajać – szczególnie cenione przez uczestników Festiwalu – miejsca na stopniach sceny, na której odbywać sie bedzie Gitarowy Rekord Guinnessa.

Wiecej informacji o konkursie w regulaminie


Gitarowi Rekordzisci ze zniżka na koncert Leszka Cichonskiego.

W dniu 3 kwietnia w sali Centrum Sztuki „IMPART” we Wroclawiu odbedzie sie premierowy koncert nominowanej do nagrody FRYDERYKÓW plyty Leszka Cichonskiego „Soba gram”.

Dla uczestników wroclawskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziana jest specjalna 50% zniżka na bilety. Każdy kto pojawi sie z certyfikatem udzialu w Gitarowym Rekordzie lub swoim zdjeciem w tlumie gitarzystów bedzie mógl nabyc bilet za jedyne 10zl.

Wtorkowy koncert w sali Impartu bedzie pierwszym, na którym zostana wykonane wszystkie utwory z albumu "Soba gram" również "Kot i Pies" spiewany przez Kasie Mirowska i Leszka Cichonskiego, który byl Walentynkowa Piosenka Dnia w programie 1. Polskiego Radia.

Najnowsza plyta zaskakuje piekna grafika, a przede wszystkim aranżacjami i ciekawymi czesto refleksyjnymi tekstami. Krażek zbiera znakomite recenzje, a wszyscy fani podkreslaja, że „to zupelnie NOWY Cichonski”.

Autor powiedzial nam: „w zasadzie to ’concept album’ , glówna inspiracja byla dla mnie wielka przemiana w swiadomosci jaka ma miejsce aktualnie na swiecie, a przeslaniem - Prawo Przyciagania, czyli: to co mamy w glowie przeklada sie na nasza rzeczywistosć, dlatego warto mieć marzenia, realizować je i szukać swojej prawdy w życiu”.

W sklad zespolu Guitar Workshop, który nagrywal plyte, oprócz Leszka Cichonskiego (guitar & vocal), wchodza:

Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – piano, Rhodes, keyb.
lukasz Sobolak – drums
lukasz lyczkowski – vocal
Radek Cichonski - guitar
goscinnie wystapia:
Kasie Mirowska i Mateusz Krautwurst

To już trzecia nominacja projektu Leszka Cichonskiego do nagrody Fryderyków – nie jest przypadkowa. Na „Soba gram” można odnaleŸć mocne riffy, swietne solówki oraz wiele optymistycznych i swieżych brzmien osadzonych w nurtach bluesowo rockowych. Mimo, iż każda z kompozycji to zupelnie nowy obraz, wszystkie utwory z tej plyty zamykaja sie w spójna calosć. Warto, wiec uslyszeć ja na żywo.

Zapraszamy już w najbliższy wtorek do Centrum Sztuki „Impart”. Poczatek koncertu punktualnie o godzinie 19.00

Fragmentów piosenek można posluchac tu : Midi-Max Soba Gram


Najbliższe koncerty Leszka Cichonskiego:

25.02.2012, Nowa Sól (VII Festiwal Instrumentalistów Bluesowych Solówka)
10.03.2012, Rybnik (Rybnicki Festiwal Bluesowy).
16.03.2012 Kety Acoustic trio


10-ty raz zagramy razem HEY JOE !!!


1. i 2. maja we Wroclawiu odbedzie sie jubileuszowa 10-ta edycja Thanks Jimi Festival. Tradycyjnie 1 maja podejmiemy próbe pobicia naszego Gitarowego Rekordu Guinnessa. W 2009 roku utwór „Hey Joe” na wroclawskim rynku zagrano na 6346 gitarach to ponad trzykrotnie wiecej niż wynosil amerykanski rekord. W tym roku mamy szanse jeszcze podniesć poprzeczke i oficjalnie wpisać nowy Rekord do Ksiegi swiatowych Rekordów Guinnessa. Gwiazda wieczornego koncertu bedzie grupa EUROPE. Jak co roku dla Rekordzistów beda baaardzo ulgowe bilety :-).

Już dzis zaczynamy finalowe odliczanie do startu imprezy wspólnie z twórcami niesmiertelnego hitu „ The Final Countdown“ - zespolem Europe!


Leszek Cichonski Soba gram - PREMIERA !!!Soba Gram - Leszek Cichonski „Soba gram” to piaty w karierze, lecz pierwszy w pelni autorski album wroclawskiego gitarzysty Leszka Cichonskiego. Album nakladem wydawnictwa Luna Music w tym tygodniu trafil do sklepów w calej Polsce.

Fragmentów utworów można posluchać na stronie plyty Soba Gram i zamówić plyte też :-)

Muzycznie „Soba gram” może zaskoczyć fanów - to przede wszystkim melodyjne, rockowe piosenki z ciekawymi, czesto refleksyjnymi tekstami. Nie zabraknie także utworów zabarwionych funkiem, soulem, wszystkie zas laczyć bedzie – co w produkcjach Leszka Cichonskiego jest standardem - dbalosć o aranżacyjne szczególy, perfekcja wykonania i swietne gitarowe solówki. Kompozytorem wszystkich 11 utworów jest Leszek Cichonski, natomiast ciekawostka jest fakt, że w kilku utworach zadebiutowal także jako autor tekstów i wokalista.

Wsród gosci zaproszonych do wspólpracy nad plyta znalazly sie także znane polskie glosy: Jorgos Skolias, Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska, Asia Kwasnik oraz debiutujacy na niej lukasz lyczkowski. Wienczacy plyte jedyny instrumentalny utwór Allman Brotherhood organami Hammonda ubarwil Wojciech Karolak. W sklad zespolu Guitar Workshop, który nagrywal plyte, oprócz Leszka Cichonskiego (guitar & vocal), wchodza:

Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – piano, Rhodes, keyb.
lukasz Sobolak – drums
lukasz lyczkowski – vocal


najbliższe koncerty Leszka Cichonskiego :25.10. Legnica - Spizarnia - Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers
26.10. Gniezno - klub pod Piatka Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers
29.10. Poznan _ Lizard King - Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers
28.10. Malbork MDK - Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers
29.10. Bydgoszcz - klub ELJAZZ - Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers
30.10. Torun -Pub PAMELA -Mike Greene, David Price, Leszek Cichonski - Acoustic Travellers

03.11. Czestochowa - Zaduszki Bluesowe - Leszek Cichonski GUITAR WORKSHOP
04.11. Radlin - DK Festiwal Bluesowy - Leszek Cichonski GUITAR WORKSHOP

11.11. Sulecin klub "U Bulka" SOKSiR- Leszek Cichonski - promocja plyty "SOBa GRAM"
12.11. Szczecin - Zaduszki Bluesowe - Leszek Cichonski - promocja plyty "SOBa GRAM"


najbliższe koncerty Leszka Cichonskiego :10.09. Jelenia Góra - Hendrix Symfonicznie z orkiestra Filharmonii Dolnoslaskiej

17.09. Zabkowice Slaskie - Leszek Cichonski GUITAR WORKSHOP- Festiwal Blues-Rock Night in Frankestein

24.09. Katowice - Hendrix w Filharmonii z Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Slaskiej

10.10. Warszawa - Leszek Cichonski GUITAR WORKSHOP- II Interational Ochota Blues Festival


John "Broadway" Tucker i Leszek Cichonski na trasie !!!

John "Broadway" Tucker spedzil dziecinstwo w Mississippi i Tennessee, a obecnie rezyduje w Kalifornii. W jego dojrzalym i pelnym mocy glosie uslyszec mozna zarowno rytmy tradycyjnego bluesa z delty Mississippi, jak i brzmienie BB Kinga i Bobby "Blue" Blanda. Tucker spiewal z Jimi Hendrixem, Juniorem Walkerem, Billy Prestonem i wieloma innymi artystami bluesa. W polskim tournee towarzyszyc mu beda wybitni polscy instrumentalisci : Leszek Cichonski i Wojciech Karolak, z którymi nagral plyte "Come Together- LIVE" oraz zobacz Video Wraz z Johnem Tuckerem, Leszek Cichonski wystapil jako pierwszy polak na slynnej scenie MONTEREY BAY BLUES FESTIVAL wiecej tutaj

24.06 - Walbrzych - Apropos Club
25.06. - Legnica - Dni Miasta
26.06. - Ostrow Wlkp. - Centrum Kultury
27.06. - Grodzisk Maz. - Centrum Kultury
29.06. - lodz - Mandala
30.06. - Chorzow - Batory Dom Kultury
1.07. - Kraków - Mile Stone Jazz Club
2.07. - Przeworsk - Przeworsk Blues festival
3.07. - Kielce - ogrod Palacyku Zielinskiego
6.07. - Gniezno - Klub Pod Piatka
7.07. - Torun - Paloma Club
8.07. - Plock - Centrum Kultury
9.07. - Ciechanow - Centrum Kultury
10.07. - Olsztyn - Blues Night Festival


„Soba gram” - singiel i videoclip Leszka Cichonskiego„Soba Gram" to tytul piatej plyty Leszka Cichonskiego, która nakladem Luna Music ukaże sie jesienia, a także tytul singla, który już rozbrzmiewa na antenie radiowej Trójki i innych rozglosni.

Utwór zabrzmial także z okazji bicia Gitarowego Rekordu Guinessa - w czasie Thanks Jimi Festival na wroclawskim Rynku oraz na Wyspie Slodowej, gdzie zespól Cichonskiego zaprezentowal też kilka innych utworów, które znajda sie na plycie.

Tekst piosenki „Soba Gram" wyszedl spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego muzyka, gitarowa pasja Leszka i widokiem tysiecy gitar grajacych razem „Hey Joe" podczas gitarowego rekordu. Na plycie zagrali muzycy, którzy od lat wspólpracuja z Leszkiem Cichonskim: Tomasz Grabowy, lukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Goscinnie zaspiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska oraz mlody rockowy wokalista lukasz lyczkowski.

To dlugo oczekiwany przez fanów, pierwszy w pelni autorski krażek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty. Album powstawal przez ponad dwa lata. Jest na nim jedenascie utworów, w tym cztery z wykorzystaniem gitar akustycznych. Milosnicy gitarowego grania beda zachwyceni - na plycie znajda zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, swietne glosy i ciekawe, refleksyjne teksty.


5601 gitarzystów zagralo Hey Joe we Wroclawiu.


Panorama Rekordu 2011

Gitarowy Rekord Guinnessa nie zostal wiec pobity, ale trzy pierwsze miejsca należa do Polski, a dopiero na 4-tym plasuje sie USA wynikiem 2052 gitary. Na wroclawskim Rynku w sobote gralo "Hey Joe" Jimi'ego Hendrixa "tylko" 5601 gitarzystów. To wynik lepszy od tego z 2010 r. (4597 muzyków) ale gorszy od zarejestrowanego w Londynie Rekordu Guinnessa z 2009 r., kiedy utwór Hendrixa gralo 6346 gitarzystów.

Jak poinformowal Leszek Cichonski, pomyslodawca i wspólorganizator Gitarowego Rekordu Guinnessa: próbowalismy zbudować swiatowa Guitar Union, dlatego też na wroclawski Rynek zapraszamy nie tylko gitarzystów z Polski. Przez Internet laczymy sie również ONLINE z wieloma miastami na swiecie. Tak wiec w tym roku "Hey Joe" grali także m.in. Szwedzi, Amerykanie, Wegrzy, Niemcy i Czesi.

Zeszloroczna gitarowa orkiestre grajaca we Wroclawiu "Hey Joe" można bylo obejrzeć w telewizji na calym swiecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Emiratach Arabskich, Egipcie, Turcji, Korei i w wiekszosci krajów w Europie. Bicie rekordu pokazaly m.in. Al Jazeera, RTL i najwieksza amerykanska stacja CBS, a także TV japonska i w Iranie.

W tym roku do "Thanks Jimi Festival" i odbywajacego sie w jego ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa dolaczyli gitarzysci w Oslo, Kolonii, Nybro, Chicago. We wszystkich tych miastach bowiem zgromadzili sie fani gitary, by wspólnie zagrać "Hey Joe",. Jednak do rekordu wliczane mogly być tylko osoby zgromadzone na wroclawskim Rynku.

Ponadto organizatorzy zapraszali do bicia rekordu posiadaczy różnych innych instrumentów strunowych szarpanych. - Zglosili sie muzycy z przedziwnymi instrumentami strunowymi. Niektóre byly nie tylko wlasnorecznie robione, ale wrecz wymyslone przez instrumentaliste - jedyne w swoim rodzaju - opowiadal Leszek Cichonski, który zaprasza już do wspólnego grania 1 Maja 2012.


Thanks Jimi Festival - 30 Kwiecien 2011


w zwiazku z uroczystosciami beatyfikacyjnymi Papieża Jana Pawla II, jakie beda mialy miejsce 1 maja 2011, koncert na rynku i próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, w tym roku wyjatkowo zostaje minimalnie przeniesiony i odbedzie sie w sobote 30 kwietnia 2011.

29 kwietnia fanów gitary zapraszamy na koncert „Hendrix Symfonicznie”.

Gitarowe dziela Jimiego Hendriksa bedzie można uslyszeć w nowych symfonicznych aranżacjach; uslyszymy Orkiestre Filharmonii Dolnoslaskiej z towarzyszeniem polskich artystów, z Leszkiem Cichon´skim na czele.

Dla rekordzistów zniżka 50% na bilety na koncert symfoniczny
Obejrzyj poprzedni symfonik tutaj

30 kwietnia 2011r podczas bicia rekordu oraz na wieczornym koncercie gwiazd beda z nami:

- AL DI MEOLA
- NEIL ZAZA
- TEN YEARS AFTER
- ACID DRINKERS' ROCK GUITAR GUIDE


30.04.11 godz.17.00
Wyspa Slodowa

bilety: 30 zl – pierwsze 500 szt., 40 zl – przedsprzedaż, 50 zl – w dniu koncertu
bilety ulgowe: 20 zl – dla studentów posiadaczy legitymacji ISIC

Bilety do nabycia w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

Wiecej informacji dostepnych na stronie www.heyjoe.pl


TIM MITCHELL & LESZEK CICHOnSKI BAND

jedyny koncert w Polsce

26.02.2011 godz. 19:00
LEGNICA
"Spiżarnia", ul. Piastowska 1

Wystapia:
TIM MITCHELL & LESZEK CICHOnSKI BAND
HARLEM
BOOGIE BOYS

You Tube:
link     link    link   


ACOUSTIC TRAVELLERS

1.12. - lódŸ - festiwal Crossroads
2.12. Jelenia Gora - Orient Express
3.12. Walbrzych - "A propos"
4.12 Glubczyce - Osrodek Kultury
5.12. Kedzierzyn KoŸle - TUNEL
7.12. Wroclaw - ETER
8.12. Poznan - Hotel NH (impreza zamknieta)
9.12. Szczecin - Free Blues Club
10.12. Szczecin - Free Blues Club
11.12. Witnica - Osrodek Kultury
12.12. Zielona Gora - (klub ?)


Wakacyjne warsztaty i koncerty
3 lipca (sobota) Rynek Starego Miasta; [Olsztyn]
godz. 15.00 - ECHO THANKS JIMI FESTIVAL
(impreza towarzyszaca Ósmemu Gitarowemu Rekordowi Guinnessa w Polsce.
Zapraszamy gitarzystów do wykonania "Hey Joe",prowadzenie - Leszek Cichonski;

10.07. - 26.08. - OBÓZ GITAROWY ; [Kortowo]
(pod merytoryczna opieka Leszka Cichonskiego)
W dniu 3 lipca uczestnicy moga wziać udzial razem z Leszkiem Cichonskim w
olsztynskiej edycji Thanks Jimi Festival na Rynku Starego Miasta.
Do udzialu w olsztynskiej edycji festiwalu zapraszamy też uczestników
innych obozów w Kortowie

5-9.07.2010 - WARSZTATY GITAROWE W KRZYŻOWEJ

10.07.2010 Ostrów Wielkopolski - koncert "GRAJCY" - Rynek

11.-15.07.2010 Olsztyn OBÓZ GITAROWY ; [Kortowo] cd

16.07.2010 - LATO NA STARYM MIESCIE ; [Grudziadz]

17.07.2010 - BLUES EXPRESS FESTIWAL ZAKRZEWO

10.08. Boleslawiec - Warszaty i koncert BLUES nad BOBREM

12.-22.08.2010 trasa z Mickiem Greene we Francji

24.26.08.2010 Olsztyn OBÓZ GITAROWY ; [Kortowo] cd

27.08.2010 Cichonski - Pilichowski Trio , Bohema Olsztyn

29.08.2010 Cichonski - Pilichowski Trio , Bohema Gdynia


Trasa Leszka Cichonskiego z Mickiem Greene
Czesc koncertrów jest grana z calym skladem a czesc jako acoustic trio z kontrabasem.

sklad zespolu:
Mike Greene - voc. guit.
Leszek Cichonski - guit. voc.
David Price - bass (kontrabas)
Krzysztof Baranowicz - Hammond
Szymon Banasik - drums

trasa :
25.05 lodz - Stereo Krogs (band)
26.05. Grodzisk Maz. - Centrum Kultury (band)
27.05. lódz - Stereo Krogs (band bez Leszka)
28.05. Rawa Maz - festiwal (band)
29.05.-Ciechanów- Kawiarenka Artystyczna (acoustic trio)
1.06. Wroclaw - Celtic Pub (acoustic trio)
2.06. Zielona Góra - KAWON (acoustic trio)
3.06. Legnica (acoustic trio)
06.06. Tarnow - Rynek (band)
07. 06. Kraków - Harris Pub (acoustic trio)
9.06. Malbork - MDK (acoustic trio)
10.06. Skierniewice 50% (acoustic trio)
11.06. Sochaczew (band)
13.06. Ryki (acoustic trio)


4597 Gitar we Wroclawiu

Zakonczyla sie wlasnie 8. edycja Thanks Jimi Festival, w ramach której odbywa sie Gitarowy Rekord Guinnessa. Na wroclawskim rynku zebralo sie 4597 gitarzystów, którzy zagrali pod dyrekcja Leszka Cichonskiego aż 7 utworów, w tym "rekordowy" "Hey Joe".

Na scenie wystapili m.in. Greg Koch, Marek Piekarczyk (TSA), Mieczyslaw Jurecki (ex Budka Suflera), Maciej Balcar (Dżem), Marek Raduli, Leszek Cichonski i Zbigniew Holdys. "Hey Joe" - przy akompaniamencie ponad 4500 gitar akustycznych i elektrycznych - zaspiewal Ray Wilson, byly wokalista Genesis.

Mimo iż zeszloroczny rekord (6346 gitarzystów) nie zostal pobity, uczestnicy imprezy zapewniali, że warto bylo przyjechać, bo takiej atmosfery nie ma nigdzie.

- Zawsze podkreslam, że w tej imprezie nie chodzi o Rekord - mówi Leszek Cichonski, pomyslodawca imprezy - jest to niezwykle spotkanie z muzyka, w którym wszyscy uczestnicy sa jednoczesnie wykonawcami. Przyjeżdzaja nastolatki i hipisi po szesdziesiatce, rodzice z dziećmi i dzieci z rodzicami, by poczuć te niesamowita energie, jaka niesie wspólne granie. Chcialbym podziekować wszystkim, którzy przybyli na wroclawski Rynek, to wlasnie oni tworza te atmosfere i dzieki nim znowu serce podeszlo mi do gardla, gdy podniesli gitary do góry.

Nie tylko polskie media interesowaly sie fenomenem wroclawskiej imprezy. Agencja Reuters udostepnila sygnal na żywo zagranicznym telewizjom, które mogly pokazać swoim widzom, jak najwieksza gitarowa orkiestra 2010 roku wykonuje wspólnie "Hey Joe" - mamy potwierdzenie, że ogladali nas nawet w Stambule


Transmisja Internetowa

Jeżeli nie możesz sie znalezc z nami na Wroclawskim rynku ogladaj Thanks Jimi Festival na bierzaco w internecie tutaj i tutaj


Gitarowy Desant Leszka Cichonskiego
Trzy tygodnie przed gitarowym Rekordem Guinnessa Leszek Cichonski poprowadzi warszaty gitarowe w pieciu miejsowosciach Dolnego Slaska. "Gitarowy Desant" ma na celu przygotowanie mlodzieży do Pierszomajowego Swieta Gitary, które jak co roku odbedzie sie na wroclawskim Rynku w ramach Thanks Jimi Festival 2010.

NOWY rozklad jazdy Gitarowego Desantu:

20.04. Legnica 16.00
organizator : Legnickie Centrum Kultury
miejsce : Klub "Spiżarnia"

22.04. Jelenia Góra godz.14.00
organizator : Centrum Kultury
miejsce : klub "Kwadrat"

23.04.Swidnica godz. 16.00
organizator :Swidnicki Osrodek Kultury
miejsce : klub BOLKO

24.04. LUBIN godz.12.00
organizator : MDK p. Andrzej Ossowski
ul.Komisji Edukacji Narodowej 6a

25.04. Żmigród godz. 15.00
organizator : p. Krzysztof Szubert
miejsce : Zespól Placówek Kultury

Idea tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa jest, aby uczestnicy zagrali wszystkie utwory które byly wykonywane przez poprzednie lata, a wiec nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Bylem Malym Chlopcem, Thanks Jimi, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe. Nowym utworem do przygotowania jest Voodoo Child, którego instruktaż jest już na stronie www.cichonski.art.pl, heyjoe.pl oraz na YouTube. Projekt sfinansowano ze srodków Urzedu Marszalkowskiego Województwa Dolnoslaskiego.


WARSZTATY i koncerty z Leszkiem Cichonskim
Warszawa
Data 18 marca o 16.30 -17.00
Miejsce : w warszawskim jazz-klubie Tygmont ul Mazowiecka
a 21.00 KONCERT grupy Cichonskiego


TERESIN
Data: 19 marca
Miejsce: Teresinski Osrodek Kultury
Koszt warsztatów: 80 zl
Szczególowe informacje

ZIELONA GÓRA
Data: 24 i 25 marca
Miejsce: Piwnica Artystyczna Kawon
Koszt warsztatów: BEZPlATNE
Szczególowe informacje

WROClAW
Data: 30 marca
Koszt warsztatów: BEZPlATNE
Szczególowe informacje zostana podane wkrótce

DOLNY SLASK
Szczególowe informacje zostana podane wkrótce


Leszek Cichonski zaprasza na Gitarowy Rekord i koncert poswiecony Jimiemu Hendrixowi
Thanks Jimi Festival to nowa "pierwszomajowa" tradycja, która od kilku lat przyciaga do Wroclawia tysiace gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagraja na wroclawskim Rynku

Rok temu ustanowilismy oficjalny Rekord Guinessa - "Hey, Joe" Jimiego Hendrixa zagralo 6346 gitarzystów bijac ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów - w Concorde (Kalifornia) zagralo 2052 muzyków. Wroclawski rekord zostal potwierdzony certyfikatem Komisji swiatowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Idea tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy wykonali wszystkie utwory które byly wykonywane przez poprzednie lata, a wiec nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Bylem Malym Chlopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe.
Wielka Gitarowa Orkiestre poprowadzi jak co roku pomyslodawca Festiwalu - Leszek Cichonski.

Wieczorny koncert gwiazd bedzie w tym roku poswiecony Hendrixowi
Udzial w Festiwalu zapowiadaja m. in.Zbigniew Holdys, grupa "Dżem" , Marek Raduli, Jaroslaw Smietana, Mietek Jurecki, oraz gwiazdy zagraniczne m.in. swietny gitarzysta amerykanski Greg Koch i Ray Wilson ex-wokalista grupy Genesis. Już po raz trzeci koncert na Rynku bedzie transmitowany przez Internet aby caly swiat mogl z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować sie do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje sie na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl . Nowym utworem do przygotowania bedzie kompozycja Jimi Hendrixa "Voodoo Child".
Festiwal rozpocznie sie tradycyjnie w samo poludnie na wroclawskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji beda mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbedzie sie na Wyspie Piaskowej,

GRG info www.heyjoe.pl
www.cichonski.art.pl


Najbliższe koncerty GUITAR WORKSHOP
( w programie przed premierowe wykonania nowych kompozycji Leszka)
12.02 - Rawicz - Dom kultury godz.20
18.03. Warszawa - "Tygmont" godz.20.00
19.03. Teresin - Dom Kultury warsztaty i koncert
21.03. lodz - Stereo Krogs godz. 20


Targi Gitarowe 1 maja 2010


Impreza towarzyszaca tegorocznemu Thanks Jimi Festival beda Targi Gitarowe.
Organizatorem jest firma Interart www.interart.com.pl


Exar Electronix


Na stronie firmy Exar Electronix ukazaly sie nagrane przez Leszka
Cichonskiego próbki brzmien (mp3)nowego efektu TaBassco

www.exar.com.pl


Warsztaty gitarowe w Glucholazach


Sobota 28/11
start godzina 11.00 - 13.00
przerwa obiadowa 13.00 - 14.00
próba do niedzielnego koncertu 14.00 -16.00


Niedziela 29/11
start godzina 11.00 - 13.00
przerwa obiadowa 13.00 - 14.00
próba do niedzielnego koncertu 14.00 - 16.00
koncert finalowy 18.00

Miejsce warsztatów:
Centrum Kultury w Glucholazach
ul. Bohaterów Warszawy 7
Glucholazy


Leszek Cichonski zagra w Katowicach


sklad zespolu:
Tomasz Grabowy - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Leszek Cichonski - guit., voc.
gosc specjalny:
Atma Anur - drums - poznali sie na Przystanku Woodstock -
zagrali "Soul Sacrifice" Santany

08.11.2009r. godz 20.00
KLUB MUZYCZNY 2B3
pl.Sejmu Slaskiego 2
(wejscie od ul. Sienkiewicza 28)
w programie m.in.
W holdzie Hendrix'owi
link
kompozycje Nalepy:
link
link


Trasa Mike Greene & Leszek Cichonski
(Band & Duo)


Leszek Cichonski zagra koncerty z amerykanskim bluesmanem Mikiem Greene, który wystepowal juz w polsce ze swoja formacja Buldog Gravy. Zobacz fragment bluesa "Little Red Rooster" . Czesć koncertów artysci wykonaja akustycznie w duecie. Cichonski poprowadzi też warsztaty gitarowe.

grafik ponizej:
18.06 - Wroclaw - band
19.06. Zielona Góra - band
20.06. Przeworsk - band
21.06. Budapest
25.06 Czestochowa - warsztaty
26.06. Czestochowa, - band
27.06 . Gomunice - duo
1.07. - Grodzisk Maz. - duo
2.07. - Skierniewice - duo
03.07. Ostrów Wlkp. - band
04.07. Szczawnica, - duo
05.07. Mszana Dolna - duo
6.07. Szczawnica - warsztaty
07.07. Rybnik, - duo
08.07. Pszczyna - - duo
09.07. lodz - warsztaty, band
10.07. Olsztyn - band
11..07. Malbork - duo


Mike Greene - voc. guit.
David Price - bass
Krzysztof Baranowicz - keyb.
/Szymon Banasik/lukasz Sobolak- drums
Leszek Cichonski - guit. voc.


Koncert z Michalem Urbaniakiem


Jedyny koncert Zespolu Michala Urbaniaka z goscinnym udzialem Leszka Cichonskiego odbyl sie 5.06. w lodzi
zobaczcie video LINK


6346 Gitarzystów zagralo we Wroclawiu


Aż 6346 gitarzystów pod dyrekcja Leszka Cichonskiego zagralo "Hey Joe" bijac na glowe rekord Guinnessa. Poprzedni rekord należal do Amerykanów, udalo im sie zgromadzić 2052 gitarzystów.

Niewatpliwa atrakcja byl u dzial w imprezie legendy gitarowego rocka Steve'a Morse'a z grupy Deep Purple, piekna pogoda i jak zawsze fantastyczna atmosfera muzycznego pikniku - siódma edycja Thanks Jimi Festival nie mogla zakonczyć sie inaczej, jak tylko ponownym pobiciem przez nas gitarowego rekordu Guinnessa, który jeszcze do wczoraj wynosil 1951 osób. Jednak tak wysokiego, ponad szesciotysiecznego wyniku zupelnie nikt sie nie spodziewal.

- Szok, szok, szok - mówil chwile pózniej Krzysztof Jakubczak, organizator imprezy. - Liczylem na trzy tysiace, po cichu - na cztery. Ale to, co sie wydarzylo, bije wszystko. Trudno bedzie to komus na swiecie powtórzyć, no chyba że nam, za rok we Wroclawiu.

Na scenie wsród uczestników i slynnego muzyka Deep Purple pojawily sie giganci polskiej gitary: prócz Leszka Cichonskiego grali m.in.Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe - gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Massimo Ormea ( Italy) Stan Skibby (Chicago), David Price, Krzysztof Misiak, Zygmunt Janiak (ex Budka Suflera), Krzysztof Jaworski, Wojciech Hoffman.

Thanks Jimi Festival byl transmitowany przez Internet, aby caly Swiat mógl zagrać z z nami. Muzyczny most polaczyl Wroclaw z Detroit , Chicago i New York www.thanksjimi.com - Dzieki Rafalowi Nowakowskiemu - UNDERDOG, zagrali z nami online również w Szwecji fampersson.se, na Wegrzech a nawet w Australii . Idee festiwalu online wspiera Guitar Player Magazine, który promuje te akcje jako 1st of May Word Guitar Day www.guitarplayer.com/article/polish-thanks-jimi.


WARSZTATY i próba przed GRG w lazach


Leszek Cichonski poprowadzi warsztaty i zagra koncert w lazach szczególy tutaj

Po warsztatach i koncercie w lazach wezmie udzial w programie TV Silesia live "Zmorskie granie" - poczatek godz. 22.10 Program jest transmitowany m.in w platformie Polsat Cyfrowy, Cyfra + i w TV kablowych jako STV. Można sie spodziewac fragmentów reportażu z GRG 2008


DEEP PURPLE na Thanks Jimi Festival 2009!Brytyjska legenda rocka wystapi we Wroclawiu 1 maja 2009.

Autorzy slynnego "Smoke on the Water" beda gwiazda tegorocznego Thanks Jimi Festival , a gitarzysta Deep Purple Steve Morse wezmie udzial w biciu Gitarowego Rekordu Guinnesa.

Nasz rekord zostal w 2008 roku POBITY PRZEZ AMERYKANÓW - w Concorde w Californii zagralo 2052 gitarzystów. Czas wiec zjednoczyć sily, GITARZYSCI WSZYSTKICH STYLÓW lACZCIE SIe !!! aby pokazać Ameryce , ze MOC JEST Z NAMI.
Wielka Gitarowa Orkiestre poprowadzi jak co roku pomyslodawca Festiwalu - Leszek Cichonski.
Udzial w Gitarowym rekordzie zapowiadaja m. in. Marek Raduli, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe - gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, NEAL ZAZA! i inni .
Jak co roku koncert na rynku bedzie transmitowany przez Internet aby caly swiat mogl z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować sie do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) jest na stronie w dziale akordy i strojenie Nowym utworem do przygotowania bedzie "Smoke on the Water".
Festiwal rozpocznie sie tradycyjnie w samo poludnie na wroclawskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji beda mogli kupić bilet z 60 % zniżka na koncert Deep Purple . Koncert ten odbedzie sie na Polach Marsowych,
GRG info
www.heyjoe.pl
fanclub.cichonski.art.pl
Koncert Deep Purple - 1.05.09 godz.19.00 Pola Marsowe, Wroclaw
bilety: 100 zl - promocja do 15.03.09, 120 zl - od 16.03.09
rezerwacje www.wrockfest.pl


Leszek Cichonski "The Best Of Studio & Live"


Nowy album Leszka Cichonskiego "The Best Of Studio & Live" zawiera dwie plyty: CD i DVD. dostepny już w sklepie
Na plycie audio znalazly sie wybrane nagrania studyjne i, czesto unikatowe, nagrania zarejestrowane na żywo. Perelkami sa nagrania ze studia Trójki m.in. z Tadeuszem Nalepa, wokalna wersja Thanks Jimi z Sebastianem Riedlem (posluchaj) oraz "All Along the Watch Tower" nagrane w Pradze z grupa VBB i Janosem Solti z legendarnej wegierskiej formacji Locomotive GT.

Plyta DVD zawiera koncert "Jubileusz 50/25". Piećdziesieciolecie urodzin i dwudziestopieciolecie dzialalnosci artystycznej swiecil Leszek Cichonski w rodzinnym Wroclawiu. Toast muzyczny w postaci wielogodzinnego koncertu wzniesli wraz z nim jego przyjaciele muzycy, m.in.: Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jerzy Styczynski Krzysztof Scieranski ( zobacz swietna wersje Thanks Jimi z Markiem Radulim ) Krażek zawiera też dodatkowe atrakcje w postaci bonusów (reportaże o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i video clipy).


Tim Mitchell

& Leszek Cichonski Band

The Blues Tour:
18.11. Legnica
19.11. Minsk Maz.
20.11. Olsztyn
21.11. Bialystok
22.11. Grodzisk Maz.
24.11. lodz
25.11. Wroclaw

zobacz video z trasy.

sklad zespolu:
Tim Mitchell - vocal.
David Price - bass
Robert Jarmużek - keyb.
lukasz Sobolak- drums
Leszek Cichonski - guit. voc.

Tim Mitchell to amykanski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyki blues, R&B i funk . Wystepowal w grupach Stylistics, Drifters, Harold Melvin and the Blue Notes oraz James Brown's touring band. Urodzil sie w Oklahoma w 1955, aktualnie czesto koncertuje w Europie z miedzynarodowym projektem "Vargas Blues Band" i ze swoim zespolem "The Mitchell Blues Band." Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego ciotka byla slynna spiewaczka operowa, wystepowala nawet z Pavarottim. W licznej rodzinie Tima prawie wszyscy sa muzykami,tworzyli slynna grupe gospel "The Famous Musical Mitchells". Tim Mitchell obdarzony jest swietnym, ekspresyjnym glosem, a jego interpretacje sa pelne feelingu i swieżosci.


F3 - Gitara na bardzo rockowo


Niel Zaza, Eric Mantel i Florian Opahle,
gosć specjalny: Leszek Cichonski


W listopadzie fani gitary moga sie spodziewać nie lada atrakcji. Trzech rockowych gigantów : Neil Zaza, Eric Mantel i Florian Opahle na wzór G3 Satrianiego , Vai i Johnsona zmontowalo projekt Fretboard 3 - w skrócie F3 .

Najbardziej utytulowany z tej ekipy jest Niel Zaza - to scisla swiatowa czolówka ! Blyskotliwa technika, zapierajace dech interpretacje bardzo różnych stylistycznie utworów . Jego chwytliwe kompozycje lacza ciekawa melodyke z techniczna perfekcja i ekspresja.

Eric Mantel jest rockowym guru w Chicago, prowadzi szkole rocka, gral z takimi artystami jak Allan Holdsworth, Robben Ford, Vinnie Moore, SCott Henderson, Danny Gatton Mantel nagral juz 8 plyt i wydal niedawno album"The Unstruck Melody" , który bedzie prezentowal na żywo na koncertach w Polsce.

Florian Opahle gra z takimi legendami rocka jak GREG LAKE (ELP and King Crimson Fame) and IAN ANDERSON (Jethro Tull) . Fani grubego brzmienia Gibsona beda w siódmym niebie.

Koncert jest impreza towarzyszaca Wroclawskiego Festiwalu Gitarowego.
Wystep F3 to w zasadzie trzy godzinne koncerty !!! i wspólny show na FINAl !

UWAGA REKORDZISCI !!! Na wroclawski koncert 09.11. w klubie ALIBI dla uczestników GRG duża zniżka na Bilety. wiecej info i linków na stronie

Rozklad jazdy:
07.11. - Radlin, MOK godz.19.00 (16.00-ZAZA clinic)
08.11. - Opole Panstwowa Szkola Muzyczna, godz.19.00
09.11. - Wroclaw klub ALIBI godz.19.00 (wygraj plyty Zazy, Mantela, Cichonskiego)
10.11. - Glubczyce MOK godz.19.00
12.11. - lódz klub Wytwórnia, godz.19.00
14.11. - Ciechanów Kawiarenka Artystyczna, godz. 19.00
15.11. - Radzyn Podlaski MOK godz.19.00 (15.00-ZAZA clinic)
16.11. - Lubin centrum Kultury "MUZA" godz.20.30


Najbliższe koncerty

27.09.08 (sobota) - Krosno , V Galicja Blues Festival Leszkek zagra z Wojtkiem Karolakiem (wiecej)
04.10.08 - w Budapeszcie (wiecej)


Warsztaty z Leszkiem Cichonskim

Weż udzial w warsztatch artystycznych na Wegrzech :18.-26.07 MEDIAWAVE INTERNATIONAL SUMMER ART CAMP
w tym warsztaty bluesowe 20.-23.07. z wykladowcami z USA, Wegier, Czech , Slowacji i Polski.
m.in. László Drapán i György Ferenczi (HUN) oraz RENE TROSSMAN (CZ/USA), LESZEK CICHONSKI (PL), RENÉ LACKO (SK) pobierz informacje i karte uczestnictwa

Tegoroczne warsztaty prowadzone przez Leszka Cichonskiego

7 , 8 , 9 lipca 2008 Koziarnia SZCZYRZYC (odwolane !!!-przeniesione na 2009r.) www.ekoagro.pl

10.07. - Szczawnica -Jaworki, Warsztaty muzyczne Muzyczna Owczarnia 2008. www.muzycznaowczarnia.pl 12.07. - Szczawnica -Jaworki, koncert Finalowy Warsztatów

20.-23.07. Wegry - Ravazd kolo Gyor - MEDIAWAVE INTERNATIONAL SUMMER ART CAMP www.mwave.irq.hu

30.07.-3.08. - Przystanek Woodstock, warsztaty w ramach "Akademii Sztuk Przepieknych" Zbigniewa Holdysa www.wosp.org.pl/przystanek

7.-10.08. Warsztaty 'Blues nad Bobrem" w Boleslawcu www.bluesnadbobrem.eu


Polak - Wegier dwa bratanki .... :-)

Leszek zagra krótka trase z 'Wegierska' grupa, której liderem jest Egon Poka

29.05. Otwock - klub Hefajstos
30.05. Rawa Mazowiecka -XVIII festiwal NOC BLUESOWA - Zamek
31.05. Chojnów - plener Dni Miasta


Holenderskie trio "Vinnie's Vince" w Polsce

1 maja grupa ta zagrala z nami ONLINE w Rotterdamie !!!

Vinnie's Vice to energetyczne power-trio okreslajace swój styl mianem bluesa progresywnego.

Wlasne interesujace kompozycje, jak i pelne pasji interpretacje standardów, wystepy w klubach i na festiwalach w calej Europie to obraz tego zespolu.
Ich inspiracje to Scott Henderson, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan.

22 maj Blues Klub Gdynia
23 maj Restauracja w Starej Kamienicy Gniezno
25 maj Klub Kaktus Trzcianka
28 maj Piwnica 21 Poznan
29 maj Klub Spiż Legnica
30 maj Klub Kuznia Koscian
31 maj Klub Krater Szamocin

Wiecej Info o trasie : www.bluesfactory.pl


Trzy koncerty w warszawskim Tygmoncie

Leszek Cichonski zaprasza na trzy bluesowe wieczory w Jazz Clubie Tygmony.
W programie nie zabraknie standardów jazzowych a także utoworów z niedawno wydanej plyty "Hey Jimi"

Guitar Workshop zagra w skladzie:
goscinnie Artur Dutkiewicz - instrumenty klawiszowe
Jerzy Kwinta - gitara basowa
lukasz Sobolak - perkusja
i Leszek Cichonski- gitara, vocal

Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8, wtorek (13.05) - czwartek (15.05), godz. 20, wstep wolny www.rp.pl/artykul/131962.html


Pobilismy wlasny Rekord Swiata

1951 gitarzystów zagralo 1 maja 2008r. na wroclawskim Rynku znany temat blues-rockowy 'Hey Joe' Jimiego Hendrixa, bijac tym samym swiatowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach. Byla to już szósta próba - rok temu zjawilo sie na imprezie 1881 gitarzystów , wyprzedzajac tym wynikiem miedzy innymi Kansas City i Stuttgart.


Transmisja internetowa i nowi Rekordzisci

Oto link do transmisji internetowej Thanks Jimi Festival 2008 http://www.wrocek-itv.pl/Live/index.html Przeslijcie go do wszystkich znajomych - zwlaszcza zagranica .
Zglaszaja sie fani z calego swiata - zagraja z nami nawet w Australii !!!

Do Gitarowego Rekordu dolaczyli wlasnie Zbigniew Holdys, Wojciech Hoffman, Krzysztof Misiak, Jacek Królik
...dolacz i Ty !

"NIE STOJ SAM Z BOKU PRZYlACZ SIE DO NAS !"
tak spiewa D-Underdog w utworze "Wroclaw and Rock&Roll" nagranym z Leszkiem Cichonskim posluchaj, sciagnij tu


'HEY JIMI - POLSKIE GITARY GRAJA HENDRIXA'

Najwieksze przeboje Jimiego Hendrixa w nowych aranżacjach polskich wirtuozów gitary znajda sie na krażku 'Hey Jimi', który trafi do sklepów 29 kwietnia. Wydawnictwo powstalo w zwiazku z zaplanowana na 1 maja próba pobicia gitarowego rekordu Guinessa we Wroclawiu.

W nagraniu plyty wzieli udzial wybitni polscy gitarzysci, m.in.

Jan Borysewicz, Leszek Cichonski, Zbigniew Holdys, Wojciech Waglewski, Jacek Królik i Ryszard Sygitowicz. Na 'Hey Jimi' znajdzie sie 12 przebojów Hendrixa w ich wykonaniu, np. 'Voodoo Chile', 'Angel', 'Fire' i inne. Oprócz muzyki na plycie zostalo zamieszczone 'Rekordowe ABC gitarzysty' - video kurs gry na gitarze prowadzony przez Leszka Cichonskiego przygotowujacy do Gitarowego Rekordu.

Plyta dolaczona bedzie do ksiażeczki zawierajacej esej Zbigniewa Holdysa o Jimim Hendrixie, materialy zwiazane z historia bicia gitarowego rekordu Guinessa, a także informacje o Wroclawiu - 'Wroclaw, miasto spotkan'.

Ksiażka z plyta dostepna bedzie od 29 kwietnia w punktach sprzedaży prasy. Cena - 29,99 zl.

Można ja również zamówić TU

Wydawca 'Hey Jimi' jest Agora.


'Muzyczny MOST - Detroit - Wroclaw'

Zaczelo sie niewinnie, tak jak zawsze niewinnie zaczynaja sie rzeczy wielkie. Najpierw niespodziewany mail z Detroit od mlodego czlowieka, który po wysluchaniu Podcastu na stronie fanclubu, podeslal Leszkowi swoje demo, oraz link na swoja strone - www.d-underdog.com Znajomosć ta zaowocowala - ' Muzycznym Mostem ' miedzy 'Detroit , a Wroclawiem' - http://www.thanksjimi.com .

Pare zdan o tym tajemniczym :) czlowieku z USA :
' RAFAl NOWAKOWSKI aka D-UNDERDOG - urodzony w Wyszkowie, na poczatku lat dziewiećdziesiatych wyemigrowal do Detroit, gdzie rozpoczela sie jego fascynacja muzyka rap. Jego otwarta osobowosć i cheć wspólpracy otworzyly drzwi do wielu producentów tego nurtu muzyki w USA.

Leszek z Rafalem maja w planach nagrać do tego utworu teledysk. Być może - Rekordzisci zagraja go wspólnie 1 maja na wroclawskim Rynku ?
Wiecej


Vintage tour 2008


W dniach od 3-11 kwietnia Leszek Cichonski zaprezentuje brytyjskie gitary Vintage zaprojektowane przez legendarnego lutnika Trevora Wilkinsona. W dniach tych w kilku wybranych sklepach muzycznych na terenie calego kraju bedzie można posluchać oraz osobiscie przetestować gitary, które w ostatnich miesiacach zrobily furore na europejskim rynku

Poniżej Terminaż trasy:

3. Kwietnia KALISZ
Music Center, Fabryczna 2A, godz. 17.00

4. Kwietnia KRAKÓW ODWOlANE !!!
Gama/Hotel Rubinstein, Starowislna 71, godz.17.00

9. Kwietnia WROClAW
M.Ostrowski, Armii Krajowej 5 godz. 17.00

10. Kwietnia POZNAn
Music Center, sw. Marcin 73, godz. 17.00

11. Kwietnia lÓDż
Music Center, 6-go Sierpnia 1/3, godz. 17.00


1 maja 2008 Wroclawski Rynek, godz. 12.00 Gitarowy Rekord Guinnessa

W tym roku spotkamy sie na wroclawskim Rynku by pobić wlasny rekord. W 2007r. zagralo 1881 gitarzystów i gitarzystek, To najlepszy wynik na swiecie.
...ile bedzie tym razem? Jesli chcesz po raz kolejny lub po raz pierwszy zagrać w najwiekszej gitarowej orkiestrze swiata przygotuj sie na 1 maja. Gitarzysci - rezerwujcie czas, powiadomcie przyjaciól, ćwiczcie chwyty - Gitarowy Rekord Guinnessa nadchodzi!

Swój udzial w Festiwalu potwierdzili :
Jan Borysewicz, Leszek Cichonski, Krzysztof Jaworski, Mietek Jurecki, Zbyszek Krebs, Wojciech Pilichowski, Marek Raduli, Sebastian Riedel, Ryszard Sygitowicz, Carlos Johnson (USA) i wielu wybitnych polskich i zagranicznych gitarzystów.


Rok temu bylo goraco na scenie - Mietek Jurecki zapowiedzial , że w tym roku gra na gitarze akustycznej pod scena :-))


Najbliższe koncerty Leszka

15.02. Lublin, klub BRAMA g. 20.00 ( warsztaty g. 16.00)
16.02. Radzyn Podlaski, sala kina ORANŻERIA g. 19.00
23.02. Kamienna Góra, Centrum Kultury g.18.00

GUITAR WORKSHOP zagra w skladzie:
Jurek Kwinta - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Marek Kaplon - drums
Leszek Cichonski - guit., voc.


KONCERT URODZINOWY

W tym roku Leszek Cichonski obchodzi dwa okragle Jubileusze : 50 urodziny oraz 25 dzialalnosci artystycznej (liczac od Festiwalu w Jarocinie'82). Specjalny Koncert Urodzinowy odbedzie sie we Wroclawiu 24.11.2007r o 19.00 w sali IMPART ul. Mazowiecka 17. Wezma nim udzial artysci z którymi wspólpracowal m.in. Pawel Kukiz , Krzysztof Scieranski, Jerzy Styczynski, goscie Zagraniczni m.in. Janos Solti z Locomotive GT a także uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Cichonskiego.

Dla Rekordzistów i nie tylko przewidziano bilety ulgowe - za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej, certyfikatu GRG lub warsztatów gitarowych badz też kursu "Blues-Rock Guitar Workshop" (lub innego) autorstwa Leszka Cichonskiego, ulg. maja też zarejestrowani czlonkowie fanclubu "Guitar Emotions"

Koncert odbywa sie w ramach Wroclawskiego festwalu Gitarowego


Video z Australii na You Tube

Jeden z koncertów trasy w "Down Under" zostal zarejestrowany bedzie z tego DVD "Jammin' at the Perth Blues Club" . wydanie i trasa promocyjna zapowiadana jest na czerwiec 2008 .

już sa zajawki na You Tube:
Video  &  Video i wiele innych utworów .

Cichonski zagral 7 koncerów z sekcja Dave Hole'a (czyli Lez Karski & Nervous Investors) m.in w Sydney, Narooma i Perth.
...jak widac na zdjeciu zajrzal też w glebiny oceanu :-)


Cichonski w Australii


Tam jeszcze naszych bluesmanów chyba nie bylo !

od 27.09. do 7.10. Leszek Cichonski koncertuje w Australli.

Zagra m.in. w Sydney, Perth oraz dwa koncerty na Great Southern Blues and Rockabilly Festival w Narooma link .
Towarzyszyć mu bedzie sekcja rytmiczna Dave Hole Band czyli : Ace Follington - drums, i Roy Daniel - bass oraz Lez Karski, który wspólpracowal wczesniej jako producent i gitarzysta ze znanymi grupami : Flash & The Pan, Midnight Oil, Spy v Spy.
Muzycy ci tworza grupe 'The Nervous Investors'

W planie jest zarejestrowanie jednego z koncertów, który niewykluczone ,ze ukaże sie na plycie CD. Możliwy jest równiez przyjazd 'The Nervous Investors' do Polski w 2008 roku.

Grafik trasy
27/09 Sydney - the Bridge Hotel
28/09 Narooma Blues festival.
30/09 Narooma Blues festival.
2/10 - Perth Blues Club
5/10-The Palace Hotel, Wagin
6/10-The Cracovia Club, Perth

wiecej info na stronie Fanclubu


Tribute to Jimi Hendrix w 'Spiżu'20 wrzesnia [czwartek] w Legnicy w klubie muzycznym - 'Spiż', o godz. 20.00,

Ten memorialowy koncert zbiega sie z 36 rocznica smierci Hendrixa i bedzie muzycznym podziekowaniem Jimi'emu za jego muzyke.

zagra LESZEK CICHOnSKI - GUITAR WORKSHOP w skladzie:

Jurek Kwinta - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Marek Kaplon (TSA)- drums
Leszek Cichonski - guit., voc.

W programie koncertu beda utwory Jimi'ego Hendrix'a z plyty L. Cichonskiego -"Thanks Jimi", oraz wlasne kompozycje poswiecone Hendrix'owi.

Echa trasy Leszka z Johnem Tuckerem
Po ostatniej trasie ukazalo sie w Necie wiele materialaow video oraz entuzjastycznych recenzji.
Do obejrzenia i poczytania:
Gniezno
Poklad
Poklad
Tychy
Recenzja


John "Broadway" Tucker znowu w Polsce !!!

John "Broadway" Tucker spedzil dziecinstwo w Mississippi i Tennessee, a obecnie rezyduje w Kalifornii. W jego dojrzalym i pelnym mocy glosie uslyszec mozna zarowno rytmy tradycyjnego bluesa z delty Mississippi, jak i brzmienie BB Kinga i Bobby "Blue" Blanda. Tucker spiewal z Jimi Hendrixem, Juniorem Walkerem, Billy Prestonem i wieloma innymi artystami bluesa. W polskim tournee towarzyszyc mu beda wybitni polscy instrumentalisci : Leszek Cichonski i Wojciech Karolak, z którymi nagral plyte "Come Together- LIVE" <--posluchaj sampli,
oraz zobacz Video
Wraz z Johnem Tuckerem, Leszek Cichonski wystapil jako pierwszy polak na slynnej scenie MONTEREY BAY BLUES FESTIVAL wiecej tutaj

 • 21.06. - Legnica [ klub 'Spiż' ]
 • 22.06. - Lubin [plener]
 • 23.06. - Domecko [stary dom]
 • 24.06. - Tychy [plener]
 • 27.06. - Zabkowice [ZOK]
 • 28.06. - LEGNICA [na specjalne życzenie publicznosci dodatkowy koncert w pubie SPIŻ] O GODZ. 20.00
 • 29.06. - Gniezno ['Pod Piatka']
 • 30.06. - Walbrzych [ '9 fala' ]
 • 1.07. - Bogatynia [ BOK]
 • 4.07. - Skierniewice [Polonia], o godz. 20.00
 • 5.07. - Otwock - Hefajstos
 • 6.07. - Malbork - Osrodek Kultury
 • 7.07. - Olsztyn [' Blues Nights Festival']
 • 8.07. - Gdynia [Poklad]
 • 10.07. -Glubczyce
TRASA poza granicami Polski :
 • 13 July - Bignasco, Ticino [Switzerland] - Magic Blues Festival
 • 15 July - Macerata [Italy] - San Severino Blues Festival
 • 17 July - Chieti [Italy] - Lanciano Blues Festival
 • 19 July - Perugia [ Italy] - Trasimeno Blues Festival
 • 21 July - Bergamo [Italy] - Baia Domizia Blues Festival

POWRÓT na polskie ziemie :
 • 25.07. - Wroclaw [RURA]- koncert przeniesiony na 31.07.
 • 26.07. - KLICZKÓW o godz. 20:00 na dziedzincu zamku
 • 27.07. - KRAKÓW Pub jezdziecki "Stare Konie"
 • 28.07. - Tychy
 • 31 .07. - Wroclaw [ Jazz Club RURA] godz. 20.30
 • 01.08. - Nowa Sól [NDK]
 • 02.08. - LEGNICA godz. 20.00 Rock Pub Spiż
  Przeczytaj recenzje poprzedniego koncertu
 • 3.08. - Szczecin
 • 5.08. - Zielona Góra [Piekarnia Cichej Kobiety] ul. Fabryczna 13


Nowa i dlugo oczekiwana trasa koncertowa -
Leszek Cichonski & Visegrad Blues Band.


Terminy i miejsce koncertów:

 • 27.05 - Tarnowskie Góry -Wisniowy Sad
 • 29.05 - Swidnica - Boko
 • 30.05 - Cieszyn - Piwnica pod Targowa
 • 31.05 - Pszczyna - Bugsy
 • 1.06 - Gniezno - Piwnica Pod Piatka
 • 2.06 - Starogard Gd. - Plener w Stadninie Koni
 • 3.06 - Gdynia - Poklad
 • 8.06 - Walbrzych - 9 fala
 • 9.06 - Domecko - Stary Dom
 • 10.06 - Ruda Sl. - plener
 • 15.06 - Praga
 • 16.06 - Olesnica - Plener
posluchaj mp3 na stronie


GRG w BBC News

Jak Informuje BBC News prawie 2000 muzyków zagralo w poskim miescie Wroclaw ... ! :-)
news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6613261.stm

Wedlug ostateczych obliczen Komisjii na Wroclawskim Rynku przebój Hendrixa "Hey Joe" i inne utwory zagralo razem 1,881 gitarzystów. Pobiliśmy wiec wlasny rekord Guinnessa
zapraszamy do fanclubu


Gitarowe ABC już w sprzedaży

Pierwszy multimedialny kurs na gitare zawierajacy podstawy teoretyczne, ćwiczenia, podklady rytmiczne w różnych tonacjach i tempach. Najważniejsza czesć kursu stanowią warsztaty video prowadzone przez Leszka Cichonskiego i Andrzeja Wodzinskiego, które m.in. pomagaja nauczyć sie "Hey Joe" i innych utworów granych na "Thanks Jimi Festival"

Premiere "Gitarowego ABC" planujemy na 1 maja podczas "Thanks Jimi Festival" gdzie bedzie mozna kupić ten kurs po promocyjnej cenie,

Spragnieni wiedzy fani gitary mogą już teraz zamówić "Gitarowe ABC" w Sklepie

Cichonski w Guitar Player TV

The Guitar Player Magazine to najwieksze światowe pimo poświecone gitarze .
Red. Barry Cleveland bedzie w tym roku Festivalu Thanks Jimi.
zapowiedz w Guitar Player
Telewizja Guitar Playera zamiecila wywiad z Leszkiem Cichonskim w którym zaprasza wszystkich gitarzystów na świecie do polączenia sie z nami online Guitar Player TV aby zobaczyć kliknij Thanks Jimi Fest 2007 zobacz też artykul GP2005

Hey Joe w Propozycjach do LP3

Nasze "Hey Joe" na 588 gitar zarejestrowane w 2003 roku jest w propozycjach do Listy Przebojów Programu 3. Polskiego Radia. To czy znajdzie sie na LP3 , czy nie - zależy od nas.
www.polskieradio.pl/trojka/lp3 :-) wejdź, zarejestruj sie i zaglosuj na "Hey Joe"
- wyślij link znajomym - ... jest malo czasu !!! LP3 zamykają o 12.00 w piątek

Hey Joe jest na Topie najbardziej sluchanych numerów rockowych na wp.mp3.pl mp3.wp.pl - posluchaj innych utworów Leszka ... .


!!! CAlY ŚWIAT zagra z nami ON-LINE !!!

W tym roku rozszerzamy "Thanks Jimi Festival" na CAlY ŚWIAT !
Leszek Cichonski zarazil już tym projektem fanów gitary w kilku stolicach świata i redaktorów magazynu Guitar Player . Napiszą o tym i wyemituja spoty promujace to wydarzenie. Bardzo spodobalo im sie haslo :

1st of May - World Guitar Day !!!

Tu mozna zobaczyć koncowy fragment clipu promującego Thanks Jimi Festival - Premiera bedzie w TV Guitar Player Magazine.... za pare dni.
Plan jest taki :

1. Robimy transmisje TV internetową z Gitarowego Rekordu , żeby fani gitary i Jimiego na calym Świecie mogli z nami zagrać Hey Joe .. :-))) . Może to byc spotkanie gitarzystów w klubie a nawet w domu. Chodzi o to, żeby BYĆ RAZEM ! - budujemy GUITAR UNION !

Pomysl akcji ogólnoświatowej ma zaledwie 10 dni a już mamy chetnych w Berlinie, New York , Monachium i Budapeszcie:-) .. zobaczymy co dalej - ..WlAŚNIE DOlĄCZYlA SZWECJA ( dwa miasta) Lund , Nybro oraz Berlin a MOSKWA myśli .... :-)

2. Wszyscy odbiorcy transmisji nagrywają Video (jak grają z nami Hey Joe) i przysylają do nas e-mailem i pokazujemy na telebimie we Wroclawiu jak grają w New York, Berlinie , Seulu, Tokyo, Moskwie ... :-) !!!!
Chodzi o to by zaprosić do wspólnego grania ONLINE wszystkich, zwlaszcza za granicą, Info oraz bannery promujące Festival są Tu - można je skopiować i przeslać dalej.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Od Leszka:
Myśle, że gdyby każdy gitarzysta i fan gitary rozeslal te informaccje po ŚWIECIE, do swoich znajomych, na fora dyskusyjne, do dziennikarzy itp. takie info ... to za rok jesteśmy
WORLD GUITAR CENTER !!! :-)

PS
Przy okazji skladam wszystkim Najlepsze Wielkanocno - Zajączkowe Życzenia :-)


Najbliższe koncerty

24.03 Zgorzelec MDK warsztaty i jam session
25.03 Zgorzelec MDK warsztaty
26.03. Budapeszt GODOR Club
27.03. Budapeszt GODOR Club
14.04. Rybnik RCK warsztaty i jam session
15.04. Rybnik RCK warsztaty

W Budapeszcie Leszek zagra z grupą
 Visegrad Blues Band


Powtorka z Hendrixa przed Gitarowym Rekordem

13.03.(wtorek) o godz. 20.00 grupa Leszka Cichonskiego zagra utwory Jimi Hendrixa w klubie Palacyk (na pietrze) ul. Kościuszki 34 we Wroclawiu. O godzinie 19.00 przewidziane są darmwe konsultacje dla gitarzystów, a po koncercie jam session. Cichonski poświeci też kilka utworów Tadeuszowi Nalepie , z którym gral i nagrywal w latach 80-tych.

"Guitar Workshop" zagra w skladzie:
lukasz Sobolak - drums
lukasz Matyasik - bass
Andrzej Waśniewski - keyb.
Leszek Cichonski - guit. & voc

News !!!

Można juz rejestrować swój udzial w Gitarowym Rekordzie Guinnessa - na stronie Lista GRG

W tym roku zagrają z nami:
        TSA
        Bracia
        123 minuty (Czechy)
        Stan Skibby (USA)
        Leslie Kot (Szwecja)
        Romuald Frey (Szwecja)
        Egon Poka (Wegry)
        Nervous Investors (Australia)
        The Rythm Chiefs (Holandia)
        Siedmiu Wspanialych
- legendy wroclawskiej gitary
        Leszek Cichonski and friends:
        Marek Raduli
        Mietek Jurecki
        Ryszard Sygitowicz
        Wojciech Hoffmann
        Krzysztof Misiak


"Guitar Workshop" zagra w PAlACYKUW najbliższy wtorek 13.02. grupa Leszka Cichonskiego wystąpi w klubie Palacyk (na pietrze) ul. Kościuszki 34 we Wroclawiu . godz. 20.00!


"Guitar Workshop" zagra w skladzie:
lukasz Sobolak - drums
lukasz Matyasik - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Leszek Cichonski - guit. & voc


Konkurs zespolow przed Thanks Jimi Festival 2007

Zapraszamy milośników gitarowego grania i twórczości Hendrixa do udzialu w w konkursie zespolów, którego final odbedzie sie dwa tygodnie przed GRG 21.04.2007 na pl. Solnym we Wroclawiu.
W konkursie mogą wziąć udzial wszystkie zespoly, które mają w swym skladzie gitare, grają rocka, bluesa lub pokrewne gatunki muzyki. Konkurs bedzie dla zespolów okazją do zaprezentowania sie publiczności oraz do skorzystania z promocji, którą zapewni patron imprezy Gazeta Wyborcza.
Pierwszym krokiem by zagrać na Festiwalu jest wlączenie do swojego repertuaru przynajmniej jednej kompozycji Jimiego Hendrixa. szczególowe info
Glówną nagrodą w konkursie bedzie wystep na dużej scenie obok najwiekszych gwiazd polskiej muzyki podczas imprezy Gitarowy Rekord Guinnessa 1 maja 2007 na wroclawskim Rynku.


Thanks Jimi Festival 2007 odbedzie sie 1MAJA !!!!

W tym roku bijemy wlasny Rekord Guinnessa .
Thanks Jimi Festival odbedzie sie 1 maja! Oczywiście spotykamy sie jak zwykle na wroclawskim rynku. A poza wspólnym graniem czekać bedzie wiele atrakcji koncertowych ! To, jak uda nam sie majowa impreza zależy w dużym stopniu od Waszej aktywności. Chodzi o to by zarazić gitarowym bakcylem wszystkich przyjaciól, i przyjaciól przyjaciól i ...
Zapraszamy do dyskusji na  "Forum"  Szykujcie sie :)


Koncerty i nowości

najbliższe koncerty :

20.01. Leszno - Kawiarnia w Ratuszu
31.01. lódź - Lizard King jamsession z sekcja Blue Cafe i Pawlem Serafinskim

Rewelacyjnie rozwija sie  "Guitar Emotions" - Fan Club Leszka Cichonskiego i Gitarowego Rekordu Guinnessa. Można tam:
* pobrać ciekawy wywiad z Leszkiem, który byl emitowany w Programie III Polskiego Radia.
* zobaczyć galerie zdjeć z festiwalu "Jesien z Bluesem"
* posluchać znakomitych  "Podcastów"  autorstwa Macanudo - fana z Brazylii.
* zobaczyć nowe fragmenty video z koncertów Leszka w dziale  "Media" .

W dziale "Zespól" dodano informacje o kolejnych skladach grupy "Guitar Workshop" od początku jej istnienia.


Najbliższe koncerty i warsztaty Leszka

warszataty i koncert
GUITAR WORKSHOP
z udzialem uczestników warsztatów

09.12. (sobota)  Oleśnica godz. 18.00
sala MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
...grafik warsztatów w Oleśnicy... (doc)

"PLUSZCZOWISKO"
12.12. Wroclaw, Jazz Club Rura g. 20.30
The Memory of Andrzej Pluszcz

16.12. Bierun, Dom Kultury GAMA warsztaty g.11 koncert g.18.00
...plakat...


Leszek w "Klubie Trójki"

We wtorek, 07.11.06 o godz. 21.30 w  programie III Polskiego Radia możemy posluchać reportażu - wywiadu z Leszkiem Cichonskim, w którym mówi m.in. o swoich fascynacjach ... nie tylko muzycznych, o życiu, rodzinie, wartościach, Gitarowym Rekordzie i wielu innych sprawach. Autorem reportażu jest Dorota Jaśkiewicz-Lebek.


Warsztaty, koncerty !!!

Leszek Cichonski i Visegrad Blues Band http://www.visegradbluesband.com/
poprowadzą 08.11.Warsztaty Bluesowe  w Prosovie na Slowacji na 09.11 wystąpią na Festiwalu Jazz Presov
A oto grafik najbliższych koncertów Leszka :

08.11 - Presov - Slovakia Miedzynarodowe Warsztaty Bluesowe
09.11 - Presov - Slovakia Jazz Presov Festival  (z VBB) "Guitar Workshop"
16.11 - Piekary Śl. DK Andaluzja- warsztaty 13.00 - koncert 17.30
23.11 - Otwock  - klub Hefajstos godz 19.00
24.11 - Bialystok - Festiwal "Jesien z Bluesem" godz.19.00
25.11 - Legionowo MOK godz.19.


Zaduszki Tribute to Jimi HendrixLeszek Cichonski zagra zaduszkową trase koncertową poświeconą Jimiemu Hendrixowi. Program stanowić bedą utwory z plyty Cichonskiego "Thanks Jimi" , a także inne kompozycje Hendrixa . Nie zabraknie także muzycznych dedykacji dla Stevie Ray Vaughan'a.


"Guitar Workshop" zagra w skladzie:
Tomasz Grabowy -  bass
Marek Kaplon- drums
Robert Jarmużek - keyb.
Leszek Cichonski - guit., voc.

Grafik koncertów:
26.10. Bogatynia -  BOK godz. 19.00
27.10.- Czestochowa -  klub ASK  godz. 20.00
28.10. Glinojeck - MOK godz. 19.00
29.10. Plock - POKiS godz.20
30.10 Ciechanów - Kawiarenka Artystyczna godz. 19.00
02.11.Strzelin - Ośr. Kultury godz. 19.00


Leszek Cichonski wystąpi...

...na dziewiątym festiwalu "Blues nad Okszą".
Klobuck 2006 Festiwal odbedzie sie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Klobucku 15.09.2006 r. początek o godz. 17:00. Jest to impreza cykliczna odbywająca sie od 1997 r.
W tegorocznej edycji obok Guitar Workshop udzial wezmą:

- Green Grass
- Tipsy Drivers
- Fresh Beat
- Murphy Blues


Czestochowa Blue Blues Festiwal

14 i 15 września Leszek przewodniczy jury przeglądu zespolow bluesowych 16.09. zagra w Filharmonii Czestochowskiej - jako gość specjalny grupy Hard Rocket.


Koncert "G3 plus" w Poznaniu!

W najbliższą środe odbedzie sie gitarowy koncert pod haslem "G3 plus". Zagrają Wojtek Hoffmann, Leszek Cichonski, Marek Raduli plus Jacek Wenclewski. Koncert poprowadzi Ryszard Gloger... Zapowiada sie ponad 4 godzinny wieczór z dobrą gitarą - zapraszamy :)

30 sierpnia, godz. 20.00
Poznan - CK Zamek Dziedziniec


Warsztaty i koncert w Tarnowie

W ramach letniego festiwalu bluesa "BYl SOBIE BLUES...", 25 - 26.08 zapraszamy adeptów gitary na WARSZTATY, które w Piwnicach TCK poprowadzi Leszek Cichonski.
Calkowity koszt warsztatów, w których do udzialu zapraszamy wszystkich amatorów gitary, wynosi 30 zl.

25 sierpnia o godzinie 19.00 koncert na tarnowskim Rynku rozpocznie jedna z najbardziej uhonorowanych polskich wokalistek z kregu muzyki bluesowo-folkowej - ANIKA, nastepnie zagra formacja Tadeusza Pocieszynskiego - THE BLUESMOBILE BAND, a na final w tradycyjnym jam session pojawi sie Leszek. Wstep wolny.


"Guitar Workshop" zagra w Trzebieży

W najbliższą sobote grupa Leszka wystąpi w Trzebieży k. Polic w woj. Zachodniopomorskim. Koncert w parku przystani jachtowej przy ul. Portowej rozpocznie sie o godz. 17:00. Wstep wolny!

"Guitar Workshop" zagra w skladzie:

Marek Kaplon - drums
lukasz Matyasik - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Leszek Cichonski - guit. & voc


Zlot Rekordzistów GRG 2006

Już 5 sierpnia (sobota) we Wroclawiu na wyspie Piaskowej w ramach II Wroclaw Summer Guitar and Folk Festival odbedzie sie zlot gitarowych rekordzistów.

Cala impreza rozpocznie sie o godz. 19:00, a w ramach zlotu zagramy wspólnie utwory Hendrixa - znane z GRG, obejrzymy zdjecia i filmy z tegorocznego rekordu i oczywiście spotkamy mnóstwo znajomych z pierwszomajowego "Thanks Jimi Festival".

Fanclub Leszka i Gitarowego Rekordu Guinnessa "Guitar Emotions" oglosil konkurs na najciekawszą recenzje z tegorocznego GRG.

Technika dowolna. Mile widziane bedą krótkie sprawozdania zapisane na 'kartce' papieru lub nagrane w postaci mp3 - na mp3 zależy nam najbardziej. 'Gotowce' prosze slać na adres: beatamodzelewska@o2.pl , do dnia 1 sierpnia 2006r.


Leszek na Monterey Bay Blues Festival

Po dobrych recenzjach, jakie za Oceanem zebrala ostatnia plyta Leszka Cichonskiego, "Come Together - Live" nagrana wspólnie z Johnem "Broadway" Tuckerem i Wojciechem Karolakiem pojawilo sie najpierw wstepne, a nastepnie oficjalne zaproszenie polskich muzyków na Monterey Bay Blues Festival - impreze, na której w przeszlości wystąpili m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin.


Wystep Leszka wraz z John "Broadway" Tucker Band otworzyl w sobote 24 czerwca wieczorny koncert na glównej scenie tego festiwalu. Pierwszy utwór jaki zabrzmial to kompozycja Cichonskiego "Thanks Jimi". Byl to pierwszy wystep Polaka na slynnej scenie w Monterey. W zespole Tuckera, oprócz Leszka zagrali miedzy innymi znany z plyty basista, David Price i Bili Turner - perkusista Alberta Kinga i Junior Wellsa. Dzien później grupa zagrala drugi koncert na festiwalu, tym razem na Garden Stage. Wiecej informacji, zdjeć i video z koncertu mozna znaleźć na stronie fanclubu Cichonskiego "Guitar Emotions".


Zdjecia ze zlotu w Bochni

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z niedawnego zlotu GRG w Bochni:
galeria - Bochnia 2006


Nieoficjalny zlot fanów GRG

10 czerwca 2006 o godzinie 22:15 rozpocznie sie koncert finalowy Dni Bochni. Wlaśnie wtedy odbedzie sie pierwszy nieoficjalny zlot fanów GRG i koncert grupy Leszka 'profesora' Cichonskiego.

'Guitar Workshop' zagra też na jam session w Karczmie Pod Starym Zamkiem, gdzie bedzie miala miejsce Bluesowa Noc Niespodzianek, która stala sie pretekstem do zorganizowania pierwszego Zlotu Fanów GRG. Swoją obecność zapowiedzieli również Jarek Sroga i '4 Szmery' oraz Jacek Dewódzki.

Zobaczcie koniecznie plakat !!!

Zaprasza Krzysztof 'koder' Koszmider pomyslodawca projektu 'THANKS BOCHNIA!'


VBB zagra w Niemczech i w Czechach

Ledwo opadly emocje po GRG, a Leszek nie może "usiedzieć" na miejscu.
Wraz z zespolem Visegrad Blues Band zagra dwa koncerty w niemieckich i czeskich klubach:

26.05.2006 - Drezno- Blues Festival - Club Tante Ju

27.05.2006 - Teplice - "Zahajeni lazenske Sezony"
Venue - Oddechova scena

VBB to miedzynarodowy band, w którym biorą udzial gwiazdy bluesa i jazzu z krajów regionu Wyszegradzkiego. Atrakcją tego projektu jest niewątpliwie udzial Janosa Solti - perkusisty legendarnej wegierskiej grupy Locomotiv GT.

Pod tym linkiem znajdziecie mp3 zarejestrowane podczas koncertu w Pradze. Możecie stamtąd pobrać trzy utwory: niesamowitą wersje All Along the Watchtower oraz Hoochie Coochie Man i Politician.

sklad zespolu:

Leszek Cichonski - guitar
Janos Solti - drums
Egon Poka - bass guitar
Zbigniew Jakubek - keyboard
Peter Lipa - vocal
Ondrej Konrad - harp, vocal


"Guitar Emotions"

Oficjalną liste uczestników Gitarowego Rekordu, artykuly oraz fotoreportaż z Gazety Wyborczej (wszystko w formacie *.pdf) można pobrać z dzialu download na stronie rekordowej.

Jest też tam Certyfikat Uczestnika - czyli coś czego bardzo brakowalo na tegorocznym festiwalu.

Na stronie fanclubu "Guitar Emotions" znajdziecie nowe i stare, niepublikowane nagrania Leszka, można tam umieszczać również swoje nagrania, recenzje i zdjecia z Gitarowego Rekordu Guinnessa:)


Zapraszamy do odwiedzin tej wyjatkowej strony i do zapisywania sie do fanclubu!


Rekord podczas "Thanks Jimi Festival"

1 maja we Wroclawiu zostal ustanowiony

Gitarowy Rekord Guinnessa

Przebój Hendrixa "Hey Joe" zagralo razem

1581 gitarzystów,

którzy tlumnie przybyli na Rynek mimo padającego od rana deszczu.

Przed próbą generalną godz. 15:00 jak na zamówienie deszcz przestal padać!

Gdy o 16:00 orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichonskiego wykonala rekordowe "Hey Joe" zaświecilo slonce!!!

Mimo, że udalo sie pobić światowy rekord, "Thanks Jimi Festival" bedzie kontynuowany w nastepnych latach.

Fot. Artur Guz               galerie zdjeć z Gitarowego Rekordu Guinnessa 2006


Jeżeli chcesz żebyśmy zamieścili link do Twojej galerii zdjeć z GRG - zgloś ją na forum.


Ruszyl fanclub Leszka i GRG

Od dluższego czasu dojrzewala myśl o zalożeniu Fan Clubu Leszka Cichonskiego i Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Do powstania "Guitar Emotions" najbardziej przyczynili sie: Beata z Legnicy, Wojtek z lodzi i Rzoof z Warszawy.

Strona jest dostepna pod adresem fanclub.cichonski.art.pl
Zachecamy wszystkich do rejestrowania sie, zgrywania wlasnych empetrójek i filmów oraz udzielania na forum.


Gitarowy Rekord Guinnessa już dzisiaj!

Z ostatniej chwili... godz. 18.30

1572
nieoficjalne wyniki
Jeżeli sie potwierdzą - mamy
REKORD!

 

Mamy godzine 14.00 - zarejestrowalo sie już 1100 gitarzystów!
Czekamy jeszcze na 400 osób.

Wlaśnie w tym momencie jadą do nas gitarowe autokary z Bochni, Ziebic, Żarowa i wielu innych miast i miasteczek.

W holu dworca glównego PKP zbierają sie grupy mlodzieży i wspólnie ćwiczą "Hey Joe".

Z przedmieść Wroclawia ruszyly już w kierunku Rynku pierwsze bluesowe tramwaje i autobusy MPK.

Po poludniu niebo nad Wroclawiem przejaśni sie i przestanie padać. Szkoda, żeby do pobicia rekordu zabraklo tej jednej osoby.. To możesz być wlaśnie TY! Czekamy na Ciebie w Rynku!


Autobus rekordowy!


Z Bochni rusza specjalny autobus wiozący gitarzystów na rekord :)
Dla zainteresowanych z Bochni i okolic podajemy maila kontaktowego: kkoder@op.pl


VBB zagra w Polsce
Visegrad Blues Band otrzymal zaproszenie na 3rd United Europe Jazz Festival - Zakopianska Wiosna Jazzowa.

Zespól zagra w Zakopanem 29 kwietnia o godz. 17:00 w ramach imprezy "Blues na Równi". Grupa wystąpi w skladzie:

Leszek Cichonski - guit.
János Solti - dr
Egon Póka - bass
Zbigniew Jakubek - keyb.
Peter Lipa - voc.
Ondřej Konrád - harp, voc.

Ostatnie warsztaty przed rekordem

Chorzowski Dom Kultury "Batory" zaprasza wszystkich sympatyków bluesa na warsztaty gitarowe prowadzone przez Leszka Cichonskiego. Odbedą sie one 26 i 27 kwietnia (środa i czwartek).

Na zakonczenie calej imprezy planowany jest koncert Leszka z udzialem uczestników warsztatów oraz zespolu Highway.

Szczególy na
www.bluestracje.pl
Teledysk GRG do ściągniecia

Nasz czlowiek w Brazylii - Marek "Macanudo" Deba sam zrealizowal teledysk GRG, aby promować Thanks Jimi Festival w internecie. Możecie już teraz wysylać ten link do swoich przyjaciól i fanów muzyki
gitarowej z zaproszeniem do Wroclawia na

1 Maja - Świeto Gitary.

Może czujesz, że chcesz nie tylko być na festiwalu, ale też wnieść coś swojego? Jeśli chcesz wziąć czynny udzial w promowaniu i organizacji tegorocznego GRG zgloś sie na naszym forum dyskusyjnym.Próby generalne przed Gitarowym Rekordem Guinnessa

W sobote 25.03.2006. o godz. 15.00 w MOKiS ul. Kochanowskiego 4 w Oleśnicy odbedą sie warsztaty gitarowe , a o godz. 19.00 koncert Leszka Cichonskiego.

Zachecamy wszystkich gitarzystów - również tych początkujacych do udzialu w tegorocznym Gitarowym Rekordzie Guinnessa, który odbedzie sie 1 maja na wroclawskim Rynku.
Szansa do przygotowania sie bedzie wlaśnie 25.03. w Oleśnicy, a 8.04. w Kamiennej Górze. Przed koncertem Leszka Cichonskiego odbeda sie krótkie warsztaty muzyczne a o 17.30 próba generalna wykonania rekordowego utworu Hendrixa "Hey Joe". Poniżej podajemy akordy, które wystarczy opanować aby zostać gitarowym rekordzistą.

4/4 ||: C G | D A | E | E :|| (wszystkie akordy są durowe)Super atrakcje na "Thanks Jimi 2006"!

Znane już jest kilka bardzo ciekawych informacji dotyczących programu tegorocznej imprezy. Oto one:

(18kB)Impreze w tym roku poprowadzi  Jan Chojnacki.

Wstepnie potwierdzony jest :

Perfect,
Jan Borysewicz Group,
Wojtek Pilichowski & Marek Raduli  (PiR2),
Hiram Bullock,
Clas Yngstrom,


oraz oczywiście
Leszek Cichonski "Guitar Workshop"

W tym roku "Thanks Jimi Festival" bedzie totalnym hitem!
Wszystko wskazuje na to ze światowy Rekord Guinnessa  zostanie pobity :)Koncerty - Francja, Holandia, Niemcy

Europejska trasa Leszka Cichonskiego rozrosla sie do 11-stu imprez!
Poza festivalem "Jimi & Rory" w Lens, nasz exportowy blues-rockowy quartet zagra w
Beauvais  na Blues Sur le Zinc Festival. To najwieksza bluesowa impreza we
Francji.
Ciekawie zapowiada sie też koncert w Berlinie gdzie do Cichonskiego
dolączą Mfa Kera i Mike Russel znany z koncertów z grupą Zbigniewa
Lewandowskiego...


(kliknij na obrazek by zobaczyć plakat)


Grafik trasy koncertowej:

Francja:

03.03 - de Loison sous Lens - warsztaty gitarowe
04.03 - de Loison sous Lens "Jimi & Rory Festival"   Gwyn ASHTON & Leszek CICHONSKI.  http://www.assobluebox.fr/EDB4b/index.html.
05.03 - NARGIS - Le Martin Pecheur
06.03 - Paryż "One Way" Saint Quin - jam session
10-11.03 - Beauvais - Blues Sur le Zinc Festival

Holandia

12.03 - VAALS- HET VEREINSHOES
13.03 - Nijmegen  Café Odessa

Niemcy

16.03 - Berlin  Klub "Werkstatt der Kulturen"
17.03 - Osnabruck - Kulture In
18.03 - Cottbuz - Bebel ClubTermin Thanks Jimi Festival 2006 już ustalonyWiadomo już, że tegoroczna impreza odbedzie sie 1 maja! Oczywiście spotykamy sie jak zwykle na wroclawskim rynku. A poza wspólnym graniem czekać bedzie wiele atrakcji koncertowych!
Szykujcie sie :)Zapraszamy na najbliższe koncerty grupy Leszka Cichonskiego


   

9.02. lódź - Stereo Krogs,
10.02. Ostrów Wlkp - Blues na klubowej PIK Centrum,
12.02. Gdynia - klub Poklad,
26.02. Września - WOK
.

Aktualny sklad  zespolu :

Tomasz Grabowy - bass
Michal Czwojda - drums
Robert Jarmużek - keyb.
Leszek Cichonski - guit., voc

Dla dodania apetytu polecamy przeczytać recenzje z konceru w "Rurze":
http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=2944
Leszek Cichonski GUITAR WORKSHOP w Jazz Clubie RURA - "My Jazzy Soul"

UWAGA! - w związku ze smutnymi wydarzeniami w Katowicach termin koncertu zostal zmieniony.
Impreza odbedzie sie 2 lutego (w czwartek), godz.20:30

We wroclawskiej "Rurze" Leszek Cichonski zaprezentuje zupelnie inny program, dzieląc sie z
publicznością swoimi jazzowymi fascynacjami. W programie "My Jazzy Soul"
uslyszymy m. in. "Birdland" Zawinula, "Rosemary's Baby" Komedy i inne jazzowe hity w świeżych gitarowych wersjach.
Tym razem obok Leszka Cichonskiego (g, voc) wystąpią: Robert Jarmużek
(keyb), Tomasz Grabowy (b) i Michal Czwojda (dr).

http://www.jazzklubrura.art.pl/index.php?show=t&id=1612Koncerty z "Czarną Perlą" - Sioną Neale


   

Leszek zagra krótką trase z kanadyjską wokalistką Sioną Neale: www.sionaneale.com. Projekt Siony nosi nazwe Caribbean Carnival i jest fuzją bluesa rocka i muzyki caraibskiej "soca".

Sklad zespolu:
SIONA NEALE - vocal
Piotr Sawicki- keyb.
Leszek Cichonski - guit.
Tomasz Grabowy - bass
Michal Czwojda- drums
Wojciech Milewski - trumpet and harmonica
Joseph Gawrych - percussion.

terminy koncertów:
12.01. - Piekary Śląskie - DK Andaluzja
13.01. - Czestrochowa - Fanaberia
14.01. - Poznan - Blue Note
15.01. - Gdynia - klub Poklad
W prezencie noworoczym - Hey Joe na 1201 gitar!!!

Niniejszym oglaszamy radosną nowine, że można wreszcie posluchać "Hey Joe", zagranego przez orkiestre 1201 gitarzystów na Thanks Jimi Festival w maju 2005 roku.
Do ściągniecia są  2 wersje:

Hey Joe 2005 (Hi) - 8.6 Mb
Hey Joe 2005 (Lo) - 3.7 Mb

Milego sluchania :)Koncerty we FrancjiLeszek Cichonski zagra w marcu koncerty we Francji, o czym można przeczytac tutaj: http://perso.numericable.fr/~blues/intro_company.html.

Trasa rozpoczyna sie 4 marca w klubie, w którym w 5 marca 1967 roku Jimi Hendrix zacząl swoją trase we Francji! Koncert jest holdem dla Jimi Hendrixa i Rory Gallaghera. Bedzie to gitarowe "spotkanie na szczycie" - drugą atrakcją wieczoru bedzie Gwyn Ashton.

Dzien wcześniej Cichonski poprowadzi warsztaty gitarowe ( zobacz plakat ).Jesteśmy w Guitar Player Magazine !!!


   

Najwieksze światowe pismo gitarowe Guitar Player Magazine zamieścilo w październikowym numerze obszerny artykul o Thanks Jimi Festival!

<- KLIKNIJ NA OBRAZEK żEBY ZOBACZYć I PRZECZYTAć! (PDF)

Kto z rekordzistów jest w na tym zdjeciu jest wiec również w Guitar Player Magazine :)
wyślij te fotke do swoich znajomych !Leszek Cichonski - ŚPIEWA !!!

Dla tych, którzy byli na Thanks Jimi Festival '05 może nie jest to zaskoczeniem, ale dla wszystkich pozostalych - na pewno!
Przecież to prawie niemożliwie, żeby ktoś przez 25 lat tylko gral na gitarze i nagle zacząl śpiewać !!! "A JEDNAK" :-) posluchajcie kompozycji Johnny Wintera - Leland Mississippi Blues nagranej na żywo na zlocie rekordzistów w sierpniu.
Leszek_Cichonski_Lelannd Mississippi blues.mp3

ZAPRASZAMY NA KONCERTY "GUITAR WORKSHOP"!
z nowym wokalistą :-)

Leszek Cichonski - guit., voc.
Tomasz Grabowy - bass
Bartek Niebielecki - drums
Robert Jarmużek - keyb.

 • 01.12.2005 Legnica - klub Blue Monk
 • 03.12.2005 Czestochowa - klub ASK (koncert odwolany, przeniesiony na inny termin)
 • 04.12.2005 lódź - Stereo Krogs (koncert odwolany, przeniesiony na inny termin)
 • 05.12.2005 Warszawa - klub Dekada w ramach festiwalu "Guitar City"
 • 10.12.2005 Leszek Cichonski poprowadzi warsztaty i zagra jam session z Jerzym Styczynskim w Pilawie Górnej - szczególy na stronie http://www.pilawagorna.pl/?s=inf&id=259


Zapraszamy na urodziny Jimi Hendrixa

Impreza odbedzie sie o 27.11.2005 w klubie lykend ul. Podwale 37/38 , zaczyna sie projekcją filmów z koncertów Jimi'ego o godz. 18.00

  Zagrają:

 • RECYDYWA BLUES BAND
 • Leszek Cichonski - Guitar Wokshop
 • Mike Greene & Bulldog Gravy


Leszek Cichonski zagra gościnnie cześć trasy z grupą Bulldog Gravy ...

Bulldog Gravy to postindustrialny jug band grający country bluesa XXI wieku. Ich muzyka udowadnia, że bluesa - i to w dodatku prawie akustycznego - można ciągle grać w sposób odkrywczy i ekscytujący. Ciekawostką jest stosowane przez bluesmanów instrumentarium. Na scenie, oprócz przesterowanej harmonijki oraz elektrycznej i akustycznej gitary pojawi sie perkusja ze starej walizki, kilku kartonów, patelni, garnków i rowerowych lancuchów...

Posluchajcie jak to jedzie !!! mp3 Buldogów znajdziecie tu:
buldog_gravy1-01.mp3
buldog_gravy2.mp3

  Szczególy trasy koncertowej poniżej :

 • 18.11.2005 Torun - Blues Meeting
 • 19.11.2005 Konin - klub Energetyk
 • 20.11.2005 Gdynia - Poklad Club
 • 21.11.2005 Warszawa - Dekada ( z Leszkiem )
 • 22.11.2005 Czestochowa "ASK " ( z Leszkiem )
 • 24.11.2005 Ostroleka klub "AVALON" ( z Leszkiem )
 • 25.11.2005 Bialystok - Jesien z Bluesem ( z Leszkiem )
 • 26.11.2005 Ciechanów - Kawiarenka Artystyczna ( z Leszkiem )
 • 27.11.2005 Wroclaw - Guitar Workshop Festival


Nowe koncerty "Take it Jazzy" : 18.11. - Rybnik i 20.11. Warszawa

zespól trzech liderów:
Wojciecha Karolaka, Tomasza Szukalskiego i Leszka Cichonskiego.

W sekcji grają Michal Czwojda (dr) i Robert Szewczuga (bass).


Koncerty odbedą sie :

18.11.2005 Rybnik - Teatr Ziemi Rybnickiej - Silesian Jazz Meeting start imprezy 18.00.
Koncert "Take it Jazzy" ok 21.00

20.11.2005 Warszawa Natolinski Ośrodek Kultury godz.18.00

Kompozycje L.Cichonskiego "Samo Życie" zarejestrowaną na koncercie "Take it Jazzy" w Opawie można ściągnąć gratis pod adresem http://www.cichonski.art.pl/mp3/samo_zycie.mp3Zakonczyly sie warsztaty w Boleslawcu

na zdjeciu Leszek Cichonski z klasą gitary.

Nastepne warsztaty poprowadzi w Krzyżowej od 7 do 10 lipca - Letni Kurs Gitary,
szczególy - www.pelech.art.pl/new.php13.08.05 godz.19.00 ZLOT GITAROWYCH REKORDZISTÓW WE WROClAWIU

W dniach 6-15 sierpnia odbedzie sie "Wroclaw Summer Guitar Festival" . W ciągu tych 9 dni wystąpią we Wroclawiu gwiazdy gitary klasycznej , bluesowej, rockowej i jazzowej m.in. Tommy Emmanuel, który zagral na Rynku w czasie "Thanks Jimi Festival".

Sobota 13.08. jest dniem Blues & Rock - na Wyspie Piaskowej odbedzie sie spotkanie Gitarowych Rekordzistów Guinnessa (przyjdź z gitarą, znowu zagramy wspólnie "Hey Joe" Hendrixa i obejrzymy film i zdjecia z majowego GRG)Karolak, Szukalski i Cichonski w Tygmoncie!


    Wiecej info: www.bluesnadbobrem.pl

7-10. sierpnia Letni Kurs Gitary w Krzyzowej
www.pelech.art.pl/new.phpKarolak, Szukalski i Cichonski w Tygmoncie!


   

"T a k e i t J a z z y" to bluesowo-jazzowe spotkanie na szczycie - wspólny projekt Wojciecha Karolaka, Tomasza Szukalskiego i Leszka Cichonskiego.

Wbrew nazwie, muzyka tej formacji nawiązuje bardziej do rhythm & bluesa niż do jazzu, choć w programie są również standardy jazzowe w nowych aranżacjach. W sekcji grają Michal Czwojda (dr) i Robert Szewczuga (bass). Kompozycje L.Cichonskiego "Samo Życie" zarejestrowaną na koncercie w Opawie można ściągnąć gratis pod adresem

   

"T a k e i t J a z z y" to bluesowo-jazzowe spotkanie na szczycie - wspólny projekt Wojciecha Karolaka, Tomasza Szukalskiego i Leszka Cichonskiego.

Wbrew nazwie, muzyka tej formacji nawiązuje bardziej do rhythm & bluesa niż do jazzu, choć w programie są również standardy jazzowe w nowych aranżacjach. W sekcji grają Michal Czwojda (dr) i Robert Szewczuga (bass). Kompozycje L.Cichonskiego "Samo Życie" zarejestrowaną na koncercie w Opawie można ściągnąć gratis pod adresem http://www.cichonski.art.pl/mp3/samo_zycie.mp3.

"T a k e i t J a z z y" zagra 28 i 29 czerwca o 21.00 w warszawskim klubie "Tygmont" - zapraszamy!!!


   starsze newsy   

Kluby i instytucje zainteresowane organizacją koncertów i warsztatów
mogą sie kontaktować z :

Marcin Owczarek
tel. kom. 0 608 511 017
e-mail: mar.owczarek(at)wp.pl

Kliknij na zdjecieKliknij na zdjecie
   do góry