Aktualności Subskrypcja

Aktualności


Transmisja on-line 2010

Jeżeli nie możesz zagrać z nami na wrocławskim rynku ogladaj nas w internecie tutaj i tutaj

Data dodania newsa 30.04.2010 by Jahmaj


Gitarowy Desant Leszka Cichońskiego

Trzy tygodnie przed gitarowym Rekordem Guinnessa Leszek Cichoński poprowadzi warszaty gitarowe w pięciu miejsowosciach Dolnego Slaska. "Gitarowy Desant" ma na celu przygotowanie młodzieży do Pierszomajowego Swięta Gitary, które jak co roku odbędzie się na wrocławskim Rynku w ramach Thanks Jimi Festival 2010.

NOWY rozkład jazdy Gitarowego Desantu:

20.04. Legnica 16.00
organizator : Legnickie Centrum Kultury
miejsce : Klub "Spiżarnia"

22.04. Jelenia Góra godz.14.00
organizator : Centrum Kultury
miejsce : klub "Kwadrat"

23.04.Swidnica godz. 16.00
organizator :Swidnicki Osrodek Kultury
miejsce : klub BOLKO

24.04. LUBIN godz.12.00
organizator : MDK p. Andrzej Ossowski
ul.Komisji Edukacji Narodowej 6a

25.04. Żmigród godz. 15.00
organizator : p. Krzysztof Szubert
miejsce : Zespół Placówek Kultury

Idea tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa jest, aby uczestnicy zagrali wszystkie utwory które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Thanks Jimi, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe. Nowym utworem do przygotowania jest Voodoo Child, którego instruktaż jest już na stronie www.cichonski.art.pl, heyjoe.pl oraz na YouTube. Projekt sfinansowano ze srodków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnoslaskiego.

Data dodania newsa 10.04.2010 by Jahmaj


Leszek Cichoński zaprasza na Gitarowy Rekord i koncert poswięcony Jimiemu Hendrixowi

Thanks Jimi Festival to nowa "pierwszomajowa" tradycja, która od kilku lat przyciaga do Wrocławia tysiace gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagraja na wrocławskim Rynku

Rok temu ustanowilismy oficjalny Rekord Guinessa - "Hey, Joe" Jimiego Hendrixa zagrało 6346 gitarzystów bijac ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów - w Concorde (Kalifornia) zagrało 2052 muzyków. Wrocławski rekord został potwierdzony certyfikatem Komisji swiatowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Idea tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy wykonali wszystkie utwory które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe.
Wielka Gitarowa Orkiestrę poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu - Leszek Cichoński.

Wieczorny koncert gwiazd będzie w tym roku poswięcony Hendrixowi
Udział w Festiwalu zapowiadaja m. in.Zbigniew Hołdys, grupa "Dżem" , Marek Raduli, Jarosław Smietana, Mietek Jurecki, oraz gwiazdy zagraniczne m.in. swietny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson ex-wokalista grupy Genesis. Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały swiat mogł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl . Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimi Hendrixa "Voodoo Child".
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będa mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbędzie się na Wyspie Piaskowej,

GRG info www.heyjoe.pl
www.cichonski.art.pl

Data dodania newsa 27.02.2010 by Jahmaj


Transmisja on-line

Jeżeli nie możesz zagrać z nami na wrocławskim rynku ogladaj nas w internecie tutaj

Możesz nam również przsłać nam swój dwuminutowy filmik jak grasz razem z nami na maila lub wrzucic na nasz serwer ftp:

Data dodania newsa 30.04.2009 by Jahmaj


DEEP PURPLE na Thanks Jimi Festival 2009!


Brytyjska legenda rocka wystapi we Wrocławiu 1 maja 2009.

Autorzy słynnego "Smoke on the Water" będa gwiazda tegorocznego Thanks Jimi Festival , a gitarzysta Deep Purple Steve Morse wezmie udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnesa.

Nasz rekord został w 2008 roku POBITY PRZEZ AMERYKANÓW - w Concorde w Californii zagrało 2052 gitarzystów. Czas więc zjednoczyć siły, GITARZYSCI WSZYSTKICH STYLÓW ŁACZCIE SIĘ !!! aby pokazać Ameryce , ze MOC JEST Z NAMI.
Wielka Gitarowa Orkiestre poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu - Leszek Cichoński.
Udział w Gitarowym rekordzie zapowiadaja m. in. Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe - gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Massimo Ormea ( Italy) Stan Skibby (Chicago) (zobacz), Krzysztof Misiak, Zygmunt Janiak (ex Budka Suflera)
Jak co roku koncert na rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały swiat mogł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się w dziale akordy i strojenie. Nowym utworem do przygotowania będzie "Smoke on the Water".
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będa mogli kupić bilet z 60 % zniżka na koncert Deep Purple . Koncert ten odbędzie się na Polach Marsowych,
GRG info
www.heyjoe.pl
fanclub.cichonski.art.pl
Koncert Deep Purple - 1.05.09 godz.19.00 Pola Marsowe, Wrocław
bilety: 100 zł - promocja do 15.03.09, 120 zł - od 16.03.09
rezerwacje www.wrockfest.pl

Data dodania newsa 22.01.2009 by Jahmaj


Pobilismy własny Rekord Swiata !!

1951 gitarzystów zagrało 1 maja 2008r. na wrocławskim Rynku znany temat blues-rockowy 'Hey Joe' Jimiego Hendrixa, bijac tym samym swiatowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach. Była to już szósta próba - rok temu zjawiło się na imprezie 1881 gitarzystów , wyprzedzajac tym wynikiem między innymi Kansas City i Stuttgart.

Data dodania newsa 02.05.2008 by Jahmaj


Transmisja internetowa i nowi Rekordziści

Oto link do transmisji internetowej Thanks Jimi Festival 2008 http://www.wrocek-itv.pl/Live/index.html Przeslijcie go do wszystkich znajomych - zwłaszcza zagranica .
Zglaszajš sie fani z całego swiata - zagraja z nami nawet w Australii !!!

Do Gitarowego Rekordu dołaczyli własnie Zbigniew Hołdys, Wojciech Hoffman, Krzysztof Misiak, Jacek Królik
...dołacz i Ty !

"NIE STOJ SAM Z BOKU PRZYŁACZ SIE DO NAS !"
tak spiewa D-Underdog w utworze "Wrocław and Rock&Roll" nagranym z Leszkiem Cichońskim posłuchaj, sciagnij tu

Data dodania newsa 29.04.2008 by Jahmaj


'Muzyczny MOST - Detroit - Wrocław'

Zaczęło się niewinnie, tak jak zawsze niewinnie zaczynaja się rzeczy wielkie. Najpierw niespodziewany mail z Detroit od młodego człowieka, który po wysłuchaniu Podcastu na stronie fanclubu, podesłał Leszkowi swoje demo, oraz link na swoja stronę - www.d-underdog.com Znajomosć ta zaowocowała - ' Muzycznym Mostem ' między 'Detroit , a Wrocławiem' - http://www.thanksjimi.com .

Parę zdań o tym tajemniczym :) człowieku z USA :
' RAFAŁ NOWAKOWSKI aka D-UNDERDOG - urodzony w Wyszkowie, na poczštku lat dziewięćdziesištych wyemigrował do Detroit, gdzie rozpoczęła sie jego fascynacja muzykš rap. Jego otwarta osobowosć i chęć współpracy otworzyły drzwi do wielu producentów tego nurtu muzyki w USA.

Leszek z Rafałem maja w planach nagrać do tego utworu teledysk. Być może - Rekordzisci zagraja go wspólnie 1 maja na wrocławskim Rynku ?

Data dodania newsa 20.04.2008 by Jahmaj


1 maja 2008 Wrocławski Rynek, godz. 12.00 Gitarowy Rekord Guinnessa

W tym roku spotkamy się na wrocławskim Rynku by pobić własny rekord. W 2007r. zagrało 1881 gitarzystów i gitarzystek, To najlepszy wynik na swiecie.
...ile będzie tym razem? Jesli chcesz po raz kolejny lub po raz pierwszy zagrać w największej gitarowej orkiestrze swiata przygotuj się na 1 maja. Gitarzysci - rezerwujcie czas, powiadomcie przyjaciół, ćwiczcie chwyty - Gitarowy Rekord Guinnessa nadchodzi!

Swój udział w Festiwalu potwierdzili :
Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Krzysztof Jaworski, Mietek Jurecki, Zbyszek Krebs, Wojciech Pilichowski, Marek Raduli, Sebastian Riedel, Ryszard Sygitowicz, Carlos Johnson (USA) i wielu wybitnych polskich i zagranicznych gitarzystów.


Rok temu było goraco na scenie - Mietek Jurecki zapowiedział , że w tym roku gra na gitarze akustycznej pod scena :-))

Data dodania newsa 30.02.2008 by Jahmaj


GRG w BBC News

Jak Informuje BBC News prawie 2000 muzyków zagrało w poskim miescie Wrocław ... ! :-)
news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6613261.stm

Według ostateczych obliczeń Komisjii na Wrocławskim Rynku przebój Hendrixa "Hey Joe" i inne utwory zagrało razem 1,881 gitarzystów Pobiliśmy więc własny rekord Guinnessa
zapraszamy do fanclubu

Data dodania newsa 02.05.2007 by Jahmaj


Odsiecz Bocheńska

      "Z Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia rankiem 1 maja ok. 5.oo rano spod Florisu wyruszy ekipa gitarzystek (stanowią ok. 30% !!!) i gitarzystów ( w sumie przeszło 40 osób -lepiej niż ostatnio), by ponownie wspomóc Gitarowy Rekord Guinnessa .

Ten autobus będzie aktywny i w podróży i we Wrocławiu( gitary i śpiew). Łatwo Nas będzie można rozpoznać po żółtych koszulkach z logo

Optymizm pozwala powiedzieć, że Guinness i tym razem podda się naporowi tłumu gitarzystów z Polski, kilku krajów ON-LINE i odsieczy bocheńskiej."

Data dodania newsa 30.04.2007 by Jahmaj


Pierwsza próba GRG w Lund w Szwecji
zagrają z nami online 1 maja


Romuald Frey, który zaraził ideą GRG młodzież w szkole w Lund napisał: :
"Mielismy probe wczoraj ale przyszlo tylko paru uczniow,
ktorzy chcieli sie nauczyc akordow.
Inni, ktorzy znaja numer przyjda 1 maja.
Wysylam pare zdjec, moze ktores sie przyda.
W przyszly czwartek nastepna proba. Jest juz okolo 60 gitarzystow
i zglaszaja sie nowi.
Dzisiaj rozwiesilismy wlasne afisze w szkole i na miescie.
Jezeli wszyscy co sie zglaszaja przyjda, to bedzie nas sporo."
wiecej


Data dodania newsa 14.04.2007 by Jahmaj


Konkurs zespołow przed Thanks Jimi Festival 2007

Zapraszamy miłośników gitarowego grania i twórczości Hendrixa do udziału w w konkursie zespołów, którego finał odbędzie się dwa tygodnie przed GRG 21.04.2007 na pl. Solnym we Wrocławiu.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zespoły, które mają w swym składzie gitarę, grają rocka, bluesa lub pokrewne gatunki muzyki. Konkurs będzie dla zespołów okazją do zaprezentowania się publiczności oraz do skorzystania z promocji, którą zapewni patron imprezy Gazeta Wyborcza.
Pierwszym krokiem by zagrać na Festiwalu jest włączenie do swojego repertuaru przynajmniej jednej kompozycji Jimiego Hendrixa. szczególowe info
Główną nagrodą w konkursie będzie występ na dużej scenie obok największych gwiazd polskiej muzyki podczas imprezy Gitarowy Rekord Guinnessa 1 maja 2007 na wrocławskim Rynku.


Data dodania newsa 20.02.2007 by Jahmaj


Thanks Jimi Festival 2007 odbędzie się 1MAJA !!!!

W tym roku bijemy własny Rekord Guinnessa .
Thanks Jimi Festival odbędzie się 1 maja! Oczywiście spotykamy się jak zwykle na wrocławskim rynku. A poza wspólnym graniem czekać będzie wiele atrakcji koncertowych ! To, jak uda nam się majowa impreza zależy w dużym stopniu od Waszej aktywności. Chodzi o to by zarazić gitarowym bakcylem wszystkich przyjaciól, i przyjaciół przyjaciół i ...
Zapraszamy do dyskusji na  "Forum"  Szykujcie się :)


Data dodania newsa 06.02.2007 by Jahmaj


Zlot Rekordzistów GRG 2006

Już 5 sierpnia (sobota) we Wrocławiu na wyspie Piaskowej w ramach II Wrocław Summer Guitar and Folk Festival odbędzie się zlot gitarowych rekordzistów.

Cała impreza rozpocznie się o godz. 19:00, a w ramach zlotu zagramy wspólnie utwory Hendrixa - znane z GRG, obejrzymy zdjęcia i filmy z tegorocznego rekordu i oczywiście spotkamy mnóstwo znajomych z pierwszomajowego "Thanks Jimi Festival".

Fanclub Leszka i Gitarowego Rekordu Guinnessa "Guitar Emotions" ogłosił konkurs na najciekawszą recenzję z tegorocznego GRG.

Technika dowolna. Mile widziane będą krótkie sprawozdania zapisane na 'kartce' papieru lub nagrane w postaci mp3 - na mp3 zależy nam najbardziej. 'Gotowce' proszę słać na adres: beatamodzelewska@o2.pl , do dnia 1 sierpnia 2006r.


Data dodania newsa 22.07.2006 by Duke


Nieoficjalny zlot fanów GRG

10 czerwca 2006 o godzinie 20:00 rozpocznie się koncert finałowy Dni Bochni. Właśnie wtedy odbędzie się pierwszy nieoficjalny zlot fanów GRG i koncert grupy Leszka 'profesora' Cichońskiego.

'Guitar Workshop' zagra też na jam session w Karczmie Pod Starym Zamkiem, gdzie będzie miała miejsce Bluesowa Noc Niespodzianek, która stała się pretekstem do zorganizowania pierwszego Zlotu Fanów GRG. Swoją obecność zapowiedzieli również Jarek Sroga i '4 Szmery' oraz Jacek Dewódzki.

Zaprasza Krzysztof 'koder' Koszmider pomysłodawca projektu 'THANKS BOCHNIA!'


Data dodania newsa 7.06.2006 by Duke


Certyfikat GRG

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy certyfikat uczestnika - czyli coś czego bardzo brakowało na tegorocznym festiwalu. Można go pobrać z działu download.

Jest też tam oficjalna lista rekordzistów oraz fotoreportaż z Gazety Wyborczej (wszystko w formacie *.pdf)

Zapraszam i gorąco zachęcam do zapisywania się do fanclubu Gitarowego Rekordu Guinnessa :)


Data dodania newsa 17.05.2006 by Duke


Rekord podczas "Thanks Jimi Festival"

Pierwszego maja we Wrocławiu został ustanowiony Gitarowy Rekord Guinnessa. Przebój Hendrixa "Hey Joe" zagrało razem

1581 gitarzystów,

którzy tłumnie przybyli na Rynek mimo padającego od rana deszczu.

Przed próbą generalną godz. 15:00 jak na zamówienie deszcz przestał padać!

Gdy o 16:00 orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonała rekordowe "Hey Joe" zaświeciło słońce!!!

Mimo, że udało się pobić światowy rekord, "Thanks Jimi Festival" będzie kontynuowany w następnych latach.

Fot. Artur Guz          galerie zdjęć z Gitarowego Rekordu Guinnessa 2006

Jeżeli chcesz żebyśmy zamieścili link do Twojej galerii zdjęć z GRG - zgłoś ją na forum.


Data dodania newsa 02.05.2006 by Duke


Ruszył fanclub Leszka i GRG

Od dłuższego czasu dojrzewała myśl o założeniu Fan Clubu Leszka Cichońskiego i Gitarowego Rekordu Guinnessa. Do powstania "Guitar Emotions" najbardziej przyczynili się: Beata z Legnicy, Wojtek z Łodzi i Rzoof z Warszawy.

Strona jest dostępna pod adresem fanclub.cichonski.art.pl
Zachęcamy wszystkich do rejestrowania się, zgrywania własnych empetrójek i filmów oraz udzielania na forum.Data dodania newsa 02.05.2006 by Duke


To już dzisiaj!

Z ostatniej chwili... godz. 18.30

1572
nieoficjalne wyniki
Jeżeli się potwierdzą - mamy
REKORD!


Godzina 14.00 - zarejestrowało się już 1100 uczestników GRG... Czekamy na 400 osób!

Właśnie w tym momencie jadą do nas gitarowe autokary z Bochni, Ziębic, Żarowa i wielu innych miast i miasteczek.

W holu dworca głównego PKP zbierają się grupy młodzieży i wspólnie ćwiczą "Hey Joe".

Z przedmieść Wrocławia ruszyły już w kierunku Rynku pierwsze bluesowe tramwaje i autobusy MPK.

Po południu niebo nad Wrocławiem przejaśni się i przestanie padać. Szkoda, żeby do pobicia rekordu zabrakło tej jednej osoby.. To możesz być właśnie TY! Czekamy na Ciebie w Rynku!

Data dodania newsa 01.05.2006 by Duke


Ostatnie warsztaty przed rekordem

Chorzowski Dom Kultury "Batory" zaprasza wszystkich sympatyków bluesa na warsztaty gitarowe prowadzone przez Leszka Cichońskiego. Odbędą się one 26 i 27 kwietnia (środa i czwartek). Na zakończenie całej imprezy planowany jest koncert Leszka z udziałem uczestników warsztatów oraz zespołu Highway. Szczegóły na www.bluestracje.pl
Data dodania newsa 22.04.2006 by Duke


Próba generalna przed GRG

Już za dwa dni - w sobotę 8 kwietnia o godz. 15.00 w Centrum Kultury odbędą się warsztaty gitarowe, a o godz. 19.00 koncert Leszka Cichońskiego. (34kB)

Wstęp jest wolny -zapraszamy wszystkich chętnych gitarzystów z Kamiennej Góry i okolic. Sala widowiskowa CK znajduje się przy ul. Kościuszki 4.
Data dodania newsa 06.04.2006 by Duke


Teledysk GRG do ściągnięcia

Nasz człowiek w Brazylii - Marek "Macanudo" Deba sam zrealizował teledysk GRG, aby promować Thanks Jimi Festival w internecie. Możecie już teraz wysyłać ten link
(19kB)do swoich przyjaciół i fanów muzyki gitarowej z zaproszeniem do Wrocławia na
1 Maja - Święto Gitary.

Może czujesz, że chcesz nie tylko być na festiwalu, ale też wnieść coś swojego? Jeśli chcesz wziąć czynny udział w promowaniu i organizacji tegorocznego GRG zgłoś się na naszym forum dyskusyjnym.


Data dodania newsa 01.04.2006 by Duke


Giganci gitary na "Thanks Jimi Festival"

Kolejni artyści przyłączają się do naszej idei. Oprócz Jana Borysewicza, Marka Raduli i Wojtka Pilichowskiego, Gitarowy Rekord Guinnessa będą z nami bić:

(19kB)Wojciech Hoffman
Jerzy Styczyński
Krzysztof Misiak
Rudy Kronfuss (Holandia)
Egon Poka (Węgry)
Artur Lesicki
Andrzej Malcherek
Aleksander Mrożek
Marek Popów

Janusz Konefał, Mietek Jurecki i Andrzej Wodziński. 

Data dodania newsa 30.03.2006 by DukeAtrakcje na "Thanks Jimi Festival 2006"

Znane już jest kilka bardzo ciekawych informacji dotyczących programu tegorocznej imprezy. Oto one:

Imprezę w tym roku poprowadzi  Jan Chojnacki.

Wstępnie potwierdzony jest :

Perfect
Jan Borysewicz Group
Wojtek Pilichowski & Marek Raduli  (PiR2)
Hiram Bullock
Clas Yngstrom
oraz oczywiście Leszek Cichoński "Guitar Workshop"

W tym roku Thanks Jimi Festival będzie totalnym Hitem!!!!
Wszystko wskazuje na to ze światowy Rekord Guinnessa  zostanie pobity :)

Data dodania newsa 17.03.2006 by rzooffTermin Thanks Jimi Festival 2006 już ustalony!!!Wiadomo już, że tegoroczna impreza odbędzie się 1 maja! Oczywiście spotykamy się jak zwykle na wrocławskim rynku. A poza wspólnym graniem czekać będzie wiele atrakcji koncertowych!
Szykujcie się :)

Data dodania newsa 16.03.2006 by rzooff


...i po festiwalu!!!Tym razem było nas "tylko" 1201!!!
Była niesamowita atmosfera, a wspólne granie w takiej orkiestrze jest czymś naprawdę wyjątkowym...
Leszkowi udało się nie tylko organizować sprawy muzyczno - techniczne. Także zamówiona pogoda sprawdziła się w pełni! Oprócz bicia rekordu odbyły się zapowiedziane koncerty - było wspaniale, a kto nie był niech żałuje... i szykuje się na następny rok! :)

Zapraszamy do galerii zdjęć - może znajdziecie gdzieś na zdjęciach siebie:
GALERIA - GRG 2005

Data dodania newsa 27.05.2005 by rzooff


Tuż tuż... przed Thanks Jimi!

Powiększa się ekipa Rekordzistów !!! na Liście GRG mamy 340 osób. Potrzebujemy 1556 !!!! zawiadomcie przyjaciół. Dołączyli do nas Wojciech Hoffman (TURBO), Krzysztof Mandziara (ex Recydywa) i Wojciech Kilich (ex Ziyo).

Po kupony na zniżkę PKP przysyłajcie listy priorytetem - koperty ze znaczkiem na PRIORYTET !!! bo nie zdążycie odebrać !

A w czwartek oglądajcie TV4 Strefa P - będzie obszerny wywiad z Leszkiem Cichońskim i fragmenty z GRG 2004 - można sobie nagrać

Data dodania newsa 18.05.2005 by rzooff


Zniżka na PKP dla Rekordzistów!   

Mamy do rozdania karty PKP, które uprawniają do przejazdu pociągiem z dowolnej stacji na terenie kraju do Wrocławia, ze zniżką 50%!.
Karta jest podbijana w kasie przy zakupie biletu .  Chętnych prosimy o przesłanie koperty zaadresowanej do siebie ze znaczkiem, na adres:
Maciej Burniak, ul. Rogowska 176/1, 54-440 Wrocław
Wkażdej kopercie możemy przesłać kilka (max 5) kart PKP. Skorzystajcie z danych Listy Uczestników GRG, aby zebrać zgraną ekipę ze swojej miejscowości lub okolic ! To będzie Blues Train...
UWAGA !!!  Zniżka jest ważna tylko dla pasażera z gitarą :-)
Maćkowi Be dziękujemy za wsparcie!

Data dodania newsa 13.05.2005 by rzooff


PRZYSPIESZONY KURS BLUESA

Nowy utwór Hendrixa, który mamy zagrać w tym roku to "RED HOUSE BLUES".
Aby go zagrać dobrze trzeba przejść:

Przyspieszony Kurs Bluesa

* Fragmenty video pochodzą z nowej multimedialnej szkoły Leszka Cichońskiego "GITAROWE ABC" , której premiera odbędzie się w czasie GRG'05.

Data dodania newsa 03.05.2005 by rzooff


II THANKS JIMI FESTIVAL 21 MAJA 2005

Termin festiwalu zbliża się wielkimi krokami!
Zza oceanu informuje o tym na stronach Guitar Player'a:

zapowiedź w Guitar Player

W niemczech działa fanklub Hendrix'a:
http://www.hendrix-fans.de/jiminews.html

A w Chorwacji:
http://www.barikada.com/svastara/2005/2005-04-11_leszek_cichonski.php

Data dodania newsa 21.04.2005 by rzooff


PREZENT POD CHOINKĘ :)

  nagranie z rekordu 2004
nagranie z rekordu 2004
   

Długo oczekiwany utwór "Hey Joe" zarejestrowany w czasie "Thanks Jimi Festival" 2004 - kliknijcie na prezent!

Przypominamy , ze szukamy chętnych do pomocy w promocji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2005. Chodzi o promocje tej idei zarówno w kraju jak i zagranicą . w dziale DOWNLOAD można pobrać materiały informujące o przyszłorocznej imprezie.
Wyślij ten tekst e-mailem do swoich przyjaciół.
W 2005 roku zamierzamy pobić amerykański rekord Guinnessa - 1550 gitar. Uda nam się jeśli wszyscy aktywnie włączymy się w tę akcję !

Data dodania newsa 23.12.2004 by rzooff


REKORD W SZWECJI

Nasz człowiek w Szwecji - Leslie Kot - zainspirowany sukcesem Leszkowej "Wielkiej Orkiestry Gitarowej Pomocy" :-) też organizuje gitarowy rekord Guinnessa. Szwedzi wykonają piosenkę Boba Dylana "Knockin' on the Heaven's Door"  . Leslie zamieścił zdjęcia z naszego GRG i informacje ( po szwedzku ) na swojej stronie:

szwedzkie GRG

Są plany , żeby w 2006 roku połączyć siły i za pomocą satelity bądź internetu wykonać wspólnie utwory Dylana i Hendrixa!

Data dodania newsa 23.12.2004 by rzooff


GRG w "Guitar Player" !!!

  Leszek Cichonski i Steve Vai
   

Największe światowe pismo gitarowe "Guitar Player Magazine" zamieściło w listopadowym numerze informacje o Gitarowym Rekordzie Guinnessa!
Mamy nadzieję, że zasięg organizowanego przez Leszka "Thanks Jimi Festival" będzię coraz bardziej miedzynarodowy :)

Data dodania newsa 03.12.2004 by rzooff


II ODRA BLUES FESTIVAL & zlot "gitarowych rekordzistow"

6. lub. 7.10.04 r. godz. 19.00 klub "Pięć nutek".
zagrają :

Visegrad Blues Band
Peter Lipa  - vocal    SK
Egon Poka - bass    HU  (Hobo Blues Band)
Solti Janos - drums    HU  (Locomotive GT)
Leszek Cichonski- guit.     PL
Zbigniew Jakubek - keyb.  PL
Ondrej Konrad   - harp    CZ

Leszek Cichoński "Guitar Workshop"
oraz Anika & Qbek

PINK ELEPHANT

Jeśli zagrałeś z nami "Hey Joe" na Rynku- przyjdź zobaczyć zdjęcia i filmy  z tegorocznego Gitarowego Rekordu. Przynieś swoje zdjęcia lub Video - najlepiej na płycie CD.
Dla gitarowych rekordzistów (z certyfikatem) zniżka !!!
GITARZYŚCI WSZYSTKICH STYLÓW ŁĄCZCIE SIĘ !!!

Data dodania newsa 13.09.2004 by rzooff


Po koncercie G3...

  Leszek Cichonski i Steve Vai
  Leszek Cichonski i Joe Satriani
   

Leszek Cichoński, spotkał się po koncercie G3 z Joe Satrianim, Stevem Vai'em oraz ich menedżerem Mickiem Bridgenem. Rozmowa  dotyczyła udziału G3 w przyszłorocznej edycji "Thanks Jimi Festival" i gitarowym rekordzie Guinnessa. Zdjęcia z tegorocznego festiwalu, gdzie utwory Hendrixa zagrało razem 917 gitarzystów (zobacz galerię) zrobiły duże wrażenie na gitarowych gigantach.
Niestety, na 2005 rok obaj artyści mają zaplanowana trasę koncertową po Azji i Japonii. Ale jest duża szansa, że Joe i Steve zagrają na "Thanks Jimi Festival" w 2006 roku.

Data dodania newsa 10.09.2004 by rzooff


Chcesz nam pomóc?
Powoli ale konsekwentnie ruszają działania organizacyjne GRG 2005!
Może czujesz, że chciałbyś nie tylko być na festiwalu, ale też wnieść coś swojego? Jeśli chcesz wziąć czynny udział w promowaniu i / lub organizacji tegorocznego GRG napisz:
rzooff@poczta.onet.pl

Data dodania newsa 10.09.2004 by rzooff


Do trzech razy sztuka :)
Już wiadomo, że 21 maja 2005 odbędzie się kolejna, trzecia już, próba bicia gitarowego rekordu Guinnessa. Wszystko ponownie pod szyldem organizowanego przez Leszka Cichońskiego festiwalu "Thanks Jimi". Na pewno zagramy stały repertuar w postaci "Hej Joe", ale na pewno pojawi się też coś nowego... ale to na razie jeszcze tajemnica :)

Data dodania newsa 09.09.2004 by rzooff


GRG także w światowym internecie

Organizacja Gitarowych rekordów, a także płyta Leszka "Thanks Jimi" została zauważona i doceniona także poza granicami Polski:
http://www.hendrix-links.de/guitarrecord04.html
http://www.guitarz-for-ever.com/jimi-hendrix-super-hit-hey-joe.html
http://cdbaby.org/stories/04/07/16/5721302.html
http://www.grooveyardrecords.com/leszek.html

Data dodania newsa 09.09.2004 by rzooff


Hey Rekordziści !!!

Nasze "Hey Joe" na 588 gitar zarejestrowane w zeszłym roku jest w propozycjach do Listy Przebojów Programu 3. Polskiego Radia .
To czy znajdzie sie na LP3 , czy nie - zależy od nas.

wejdź na http://www.radio.com.pl/trojka/lp3/glosowanie.asp
zarejestruj sie i zagłosuj na "Hey Joe" wyślij link znajomym - ... jest mało czasu !!! LP3 zamykają o 12.00 w piątek.

"Hey Joe" na 588 gitar - pnie sie do góry Rockowej LP w PR 1. można głosować tu : http://www.radio.com.pl/jedynka/muzyczna/lista/default.asp :-)

i jest na Topie najbardziej słuchanych numerów rockowych na wp.mp3.pl
http://mp3.wp.pl/p/strefa/gatunki/P5,,,0.html - posłuchaj innych utworów Leszka ... .

"Thanks Jimi"
"With a power of soul anything is possible" - Jimi Hendrix


Zdjęcia

Zapraszamy do galerii zdjęć...

Podobnie jak w zeszłym roku swoje zdjęcia w trybie expresowym udostępniła nam Emma :) Której serdecznie dziękujemy!

Jednak nie na jednej galerii się kończy.Zapraszam równie gorąco na galerie nr 2... tym razem nieco rekordowej bo mieszczącej 110 zdjęć... Może znajdziesz tam siebie??

Jeżeli masz masz jakieś materiały i uważasz że powinny się tu znaleźć, koniecznie napisz pod adres koallsky@cichonski.art.pl

Data dodania newsa 11.05.2004 by Koallsky


Gitarowy Rekord Guinnessa 2004 !!!

916 - Oto liczba uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa!!!

Jest to kolejny pobity Rekord krajowy jak i również Europejski.

Zabrakło nam 637 osób do pobicia Światowego Rekordu Guinnessa ustawionego przez amerykańską kompanie Epiphone. Ale nie ma co narzekać! Koncert był kompletnie odlotowy. Zagraliśmy w sumie 3 utwory razem, w tym jeden "Wild Thing",który był zagrany poza planowo, spontanicznie i bez przygotowań.

Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkich gitarzystów i wszystkich którzy przyczynili się do podjęcia całej tej Akcji!!!

A Ja jako fan, w imieniu fanów chciałbym serdecznie podziękować Tobie Leszku za trud i pomysł podjecia się tego przedsięwzięcia !

Keep on Rockin'
Koallsky

Data dodania newsa 09.05.2004 by Koallsky


"Rockowe ABC"

Leszek Cichoński przygotowuje multimedialny kurs nauki gry na gitarze na CD "Rockowe ABC" , a w nim :

- budowa i rodzaje gitar
- metody strojenia
- tajniki ustawienia barwy na wzmacniaczu
- podstawy harmonii i zapisu nutowego
- tabulatura
- słownik akordów
- mnóstwo ćwiczeń rytmicznych i zagrywek rockowo-bluesowych ( i nie tylko ) w formatach audio i wideo
- podkłady do ćwiczenia i grania
- i wiele więcej !


Uwaga !!!
Jako bonus - rejestracja wideo z Gitarowego Rekordu Guinnessaz 8 maja 2004 !!


Data dodania newsa 08.05.2004 by Koallsky


NASZE "HEY JOE" NA ROCKOWEJ LIŚCIE PRZEBOJÓW !!!

Rok temu w czasie próby ustanowienia Gitarowego Rekordu Guinnessa został zarejestrowany utwór "Hey Joe" zagrany przez Leszka Cichońskiego i 558 Waszych gitar. Od dwóch tygodni (o czym nie wiedzieliśmy) jest on w propozycjach Rockowej Listy Przebojów Polskiego Radia. Jeśli jutro nie wejdzie na listę - wypadnie z propozycji.

Koniecznie dziś wejdź na strone http://www.radio.com.pl/jedynka/muzyczna/lista/ i zagłosuj na "Hej Joe" !!!.

KEEP ON ROCKIN' !!!

Jeśli nie słyszałes w tej wersji - http://mp3.wp.pl/p/strefa/

Data dodania newsa 07.05.2004 by Koallsky


Roland Parker

Gwiazda Thanks Jimi Festival Roland Parker zagra jeszcze dwa koncerty w Polsce :

  • 8.maja o 20.00 w Jazz-Clubie "Rura" we Wrocławiu
  • 9.maja. o 20.00 w Kotłowni z Zielonej Górze.

http://www.rolandparker.de/

Data dodania newsa 06.05.2004 by Leszek Cichoński


Zdjęcia z 1 maja i nie tylko..

Przedstawiamy zdjęcia zrobione podczas pochodu gitarzystów 1 Maja! A Jest co oglądać...Jest piekny Ferduś, jest piękny parasol z napisem z wymownym napisem, jest balkon z wodzem naczelnym :)) Zapraszam do Galerii.

A tak z innej beczki... to dziękujemy za nieustające wpisy do naszej listy GRG ! Dzięki Wam przekroczyliśmy już liczbę 200 osób... może by tak jeszcze jedną setkę przed8 Maja ?

Zapraszam na nasze forum do rozmowy.Jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości lub jakieś problemy, tam spewnością znajdziesz pomoc.

Data dodania newsa 06.05.2004 by Koallsky


KARTA UCZESTNICTWA

Taaak.... jeszcze zostało nam 3 dni do naszego wielkiego Gitarowego dnia!!!

Wypadało by zatem mieć karte uczestnictwa, którą każdy uczestnik imprezy musi mieć aby został zarejestrowany do rekordu!

Zapraszam do działu Download.

Data dodania newsa 05.05.2004 by Koallsky


W dziale download NOWOŚCI:

-kolorowy plakat

- tła muzyczne - fragmenty z poprzedniego GRG, które możesz umieścić w twoim e-mailu i przesłać to swoim znajomym!

Ponadto informujemy że w Niedziele 2.05 o 20.30 w jazz klubie RURA przy ul Łaziennej 4, we Wrocławiu zagra Leszek Cichoński QUARTET:

Robert Jarmużek -keyb..
Bartek Niebielecki- drums
Robert Szewczuga-świetny bassman
Leszek Cichoński - guitar

Data dodania newsa 02.05.2004 by Koallsky


Fraszka o Leszku

Leslie Kot - gitarzysta, poeta rockowy, pierwszy wokalista grupy OZZY , od 18 lat mieszkający w Szwecji http://home.swipnet.se/lesliekot/ napisał dla Leszka fraszkę:

Onże - (w OZZY) malował mi solo ryciny
Onże - bluesa zakątki poznał na wyloty
Onże - dusze Jimi´ego wyniósł na wyżyny
Onże - rekord Guinnessa pozbawił cnoty
Onże - nigdy z muzyką nie jecv>

Jan Borysewicz z Nami !!!

Leszek Cichoński i Jan Borysewicz znów zagrają razem!!! - nie tylko na tej stronie :-)

Rośnie zainteresowanie naszą imprezą... zagramy tak że usłyszą nas za oceanem:-)
Rok temu News z Gitarowego Rekordu Guinnessa był emitowany we wszystkich serwisach informacyjnych
TV + 16 światowych stacji wyemitowało go w swoich krajach. Mówi sie o tym troche w świecie - zobaczcie http://www.hendrix-links.de/guitarrecord.html-n="center">


Jan Borysewicz z Nami !!!

Leszek Cichoński i Jan Borysewicz znów zagrają razem!!! - nie tylko na tej stronie :-)

Rośnie zainteresowanie naszą imprezą... zagramy tak że usłyszą nas za oceanem:-)
Rok temu News z Gitarowego Rekordu Guinnessa był emitowany we wszystkich serwisach informacyjnych
TV + 16 światowych stacji wyemitowało go w swoich krajach. Mówi sie o tym troche w świecie - zobaczcie http://www.hendrix-links.de/guitarrecord.html- fragmenty VIDEO

Data dodania newsa 25.04.2004 by Koallsky


Plakat Gitarowego Rekordu Guinnessa

Jeśli chcesz pomóc w promocji imprezy i chcesz zaprosić kogoś z twojej szkoły lub osiedla, ściągnij z działu download i wydrukuj i powieś w dobrze widocznym miejscu plakat specjalnie przygotowany na ta okazję.

 

Data dodania newsa 23.04.2004 by Koallsky


1 Maja - Święto Gitary

Oto jak przedstawia się plan obchodów święta:

11:30 - Zbiórka przy klubo-kawiarni PRL (Rynek Ratusz 10, przeciwko EMPIK'u, powitanie, przemówienia itp.
12:00 - Przemarsz pod Trybune honorową (cywile bez gitar również mile widziani)
13:00 - próba generalna wykonania planu GRG.

Data dodania newsa 22.04.2004 by Koallsky


Zapraszamy do subskrypcji!
Dzięki naszej subskrypcji, będziesz na bieżąco i nie przeoczysz żadnej nowości która pojawi się na stronie.W niej również znajdziesz informacje o koncertach i warsztatach gitarowych Leszka Cichońskiego

Zapisz się