10-ty raz zagramy razem HEY JOE !!!


1. i 2. maja we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa 10-ta edycja Thanks Jimi Festival. Tradycyjnie 1 maja podejmiemy próbę pobicia naszego Gitarowego Rekordu Guinnessa. W 2009 roku utwór „Hey Joe” na wrocławskim rynku zagrano na 6346 gitarach to ponad trzykrotnie więcej niż wynosił amerykański rekord. W tym roku mamy szanse jeszcze podnieœć poprzeczkę i oficjalnie wpisać nowy Rekord do Księgi Œwiatowych Rekordów Guinnessa. Gwiazdš wieczornego koncertu będzie grupa EUROPE. Jak co roku dla Rekordzistów będš baaardzo ulgowe bilety :-).

Już dziœ zaczynamy finałowe odliczanie do startu imprezy wspólnie z twórcami nieœmiertelnego hitu „The Final Countdown“ - zespołem Europe!


Thanks Jimi Festival - 30 Kwiecień 2011


w zwiazku z uroczystoœciami beatyfikacyjnymi Papieża Jana Pawła II, jakie będa miały miejsce 1 maja 2011, koncert na rynku i próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, w tym roku wyjatkowo zostaje minimalnie przeniesiony i odbędzie się w sobotę 30 kwietnia 2011.

29 kwietnia fanów gitary zapraszamy na koncert Hendrix Symfonicznie.

Gitarowe dzieła Jimiego Hendriksa będzie można usłyszeć w nowych symfonicznych aranżacjach; usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Dolnoslaskiej z towarzyszeniem polskich artystów, z Leszkiem Cichonskim na czele.

Dla rekordzistów zniżka 50% na bilety na koncert symfoniczny Obejrzyj poprzedni symfonik tutaj

30 kwietnia 2011r podczas bicia rekordu oraz na wieczornym koncercie gwiazd będa z nami:

- AL DI MEOLA
- NEIL ZAZA
- TEN YEARS AFTER
- ACID DRINKERS' ROCK GUITAR GUIDE

30.04.11 godz.17.00 Wyspa Słodowa

bilety: 30 zł pierwsze 500 szt., 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu bilety ulgowe: 20 zł dla studentów posiadaczy legitymacji ISIC

Bilety do nabycia w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

Więcej informacji dostępnych na stronie www.heyjoe.pl


4597 gitar we Wrocławiu


Zakończyła się własnie 8. edycja Thanks Jimi Festival, w ramach której odbywa się Gitarowy Rekord Guinnessa. Na wrocławskim rynku zebrało się 4597 gitarzystów, którzy zagrali pod dyrekcja Leszka Cichońskiego aż 7 utworów, w tym "rekordowy" "Hey Joe".

Na scenie wystapili m.in. Greg Koch, Marek Piekarczyk (TSA), Mieczysław Jurecki (ex Budka Suflera), Maciej Balcar (Dżem), Marek Raduli, Leszek Cichoński i Zbigniew Holdys. "Hey Joe" - przy akompaniamencie ponad 4500 gitar akustycznych i elektrycznych - zaspiewał Ray Wilson, były wokalista Genesis.

Mimo iż zeszłoroczny rekord (6346 gitarzystów) nie został pobity, uczestnicy imprezy zapewniali, że warto było przyjechać, bo takiej atmosfery nie ma nigdzie.

- Zawsze podkreslam, że w tej imprezie nie chodzi o Rekord - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy - jest to niezwykłe spotkanie z muzyka, w którym wszyscy uczestnicy sa jednoczesnie wykonawcami. Przyjeżdzaja nastolatki i hipisi po szesdziesiatce, rodzice z dziećmi i dzieci z rodzicami, by poczuć tę niesamowita energię, jaka niesie wspólne granie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przybyli na wrocławski Rynek, to własnie oni tworza tę atmosferę i dzięki nim znowu serce podeszło mi do gardła, gdy podniesli gitary do góry.

Nie tylko polskie media interesowały się fenomenem wrocławskiej imprezy. Agencja Reuters udostępniła sygnał na żywo zagranicznym telewizjom, które mogły pokazać swoim widzom, jak największa gitarowa orkiestra 2010 roku wykonuje wspólnie "Hey Joe" - mamy potwierdzenie, że ogladali nas nawet w Stambule


Leszek Cichoński zaprasza na Gitarowy Rekord i koncert poswięcony Jimiemu Hendrixowi


Thanks Jimi Festival to nowa "pierwszomajowa" tradycja, która od kilku lat przyciaga do Wrocławia tysiace gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagraja na wrocławskim Rynku

Rok temu ustanowilismy oficjalny Rekord Guinessa - "Hey, Joe" Jimiego Hendrixa zagrało 6346 gitarzystów bijac ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów - w Concorde (Kalifornia) zagrało 2052 muzyków. Wrocławski rekord został potwierdzony certyfikatem Komisji swiatowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Idea tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy wykonali wszystkie utwory które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe.
Wielka Gitarowa Orkiestrę poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu - Leszek Cichoński.

Wieczorny koncert gwiazd będzie w tym roku poswięcony Hendrixowi
Udział w Festiwalu zapowiadaja m. in.Zbigniew Hołdys, grupa "Dżem" , Marek Raduli, Jarosław Smietana, Mietek Jurecki, oraz gwiazdy zagraniczne m.in. swietny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson ex-wokalista grupy Genesis. Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały swiat mogł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl . Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimi Hendrixa "Voodoo Child".
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będa mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbędzie się na Wyspie Piaskowej,

GRG info www.heyjoe.pl
www.cichonski.art.pl


6346 gitarzystów zagrało we Wrocławiu


Aż 6346 gitarzystów pod dyrekcja Leszka Cichońskiego zagrało "Hey Joe" bijac na glowę rekord Guinnessa. Poprzedni rekord należal do Amerykanów, udalo im się zgromadzić 2052 gitarzystów.

Niewatpliwa atrakcja byl u dział w imprezie legendy gitarowego rocka Steve'a Morse'a z grupy Deep Purple, piękna pogoda i jak zawsze fantastyczna atmosfera muzycznego pikniku - siódma edycja Thanks Jimi Festival nie mogla zakończyć się inaczej, jak tylko ponownym pobiciem przez nas gitarowego rekordu Guinnessa, który jeszcze do wczoraj wynosił 1951 osób. Jednak tak wysokiego, ponad szesciotysięcznego wyniku zupelnie nikt się nie spodziewał.

- Szok, szok, szok - mówił chwilę pózniej Krzysztof Jakubczak, organizator imprezy. - Liczyłem na trzy tysiace, po cichu - na cztery. Ale to, co się wydarzyło, bije wszystko. Trudno będzie to komus na swiecie powtórzyć, no chyba że nam, za rok we Wrocławiu.

Na scenie wsród uczestników i słynnego muzyka Deep Purple pojawily się giganci polskiej gitary: prócz Leszka Cichońskiego grali m.in.Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe - gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Massimo Ormea ( Italy) Stan Skibby (Chicago), David Price, Krzysztof Misiak, Zygmunt Janiak (ex Budka Suflera), Krzysztof Jaworski, Wojciech Hoffman.

Thanks Jimi Festival był transmitowany przez Internet, aby caly Swiat mógł zagrać z z nami. Muzyczny most polaczył Wroclaw z Detroit , Chicago i New York www.thanksjimi.com - Dzięki Rafalowi Nowakowskiemu - UNDERDOG, zagrali z nami online również w Szwecji fampersson.se, na Węgrzech a nawet w Australii . Ideę festiwalu online wspiera Guitar Player Magazine, który promuje tę akcję jako 1st of May Word Guitar Day www.guitarplayer.com/article/polish-thanks-jimi.

Wiele filmów z Rekordu można znalezć w serwisie YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=ATAbwGOzzxY
http://www.youtube.com/watch?v=TqAz2x6-VA0
kolejka do zapisów
http://www.youtube.com/watch?v=3cJ-OP0q67w

Pisza o nas w mediach:
Guitar World
Ultimate Guitar

Lista Rekordzistów !!!


DEEP PURPLE na Thanks Jimi Festival 2009!Brytyjska legenda rocka wystapi we Wrocławiu 1 maja 2009.

Autorzy słynnego "Smoke on the Water" będa gwiazda tegorocznego Thanks Jimi Festival , a gitarzysta Deep Purple Steve Morse wezmie udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnesa.

Nasz rekord został w 2008 roku POBITY PRZEZ AMERYKANÓW - w Concorde w Californii zagrało 2052 gitarzystów. Czas więc zjednoczyć siły, GITARZYSCI WSZYSTKICH STYLÓW ŁACZCIE SIĘ !!! aby pokazać Ameryce , ze MOC JEST Z NAMI.
Wielka Gitarowa Orkiestre poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu - Leszek Cichoński.
Udział w Gitarowym rekordzie zapowiadaja m. in. Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe - gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Massimo Ormea ( Italy) Stan Skibby (Chicago) (zobacz), Krzysztof Misiak, Zygmunt Janiak (ex Budka Suflera) .
Jak co roku koncert na rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały swiat mogł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się w dziale akordy i strojenie. Nowym utworem do przygotowania będzie "Smoke on the Water".
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będa mogli kupić bilet z 60 % zniżka na koncert Deep Purple . Koncert ten odbędzie się na Polach Marsowych,
GRG info
www.heyjoe.pl
fanclub.cichonski.art.pl
Koncert Deep Purple - 1.05.09 godz.19.00 Pola Marsowe, Wrocław
bilety: 100 zł - promocja do 15.03.09, 120 zł - od 16.03.09
rezerwacje www.wrockfest.pl


Pobilismy własny Rekord Swiata !!


1951 gitarzystów zagrało 1 maja 2008r. na wrocławskim Rynku znany temat blues-rockowy 'Hey Joe' Jimiego Hendrixa, bijac tym samym swiatowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach. Była to już szósta próba - rok temu zjawiło się na imprezie 1881 gitarzystów , wyprzedzajac tym wynikiem między innymi Kansas City i Stuttgart.


1 maja 2008 Wrocławski Rynek, godz. 12.00 Gitarowy Rekord Guinnessa


W tym roku spotkamy się na wrocławskim Rynku by pobić własny rekord. W 2007r. zagrało 1881 gitarzystów i gitarzystek, To najlepszy wynik na swiecie.
...ile będzie tym razem? Jesli chcesz po raz kolejny lub po raz pierwszy zagrać w największej gitarowej orkiestrze swiata przygotuj się na 1 maja. Gitarzysci - rezerwujcie czas, powiadomcie przyjaciół, ćwiczcie chwyty - Gitarowy Rekord Guinnessa nadchodzi!

Swój udział w Festiwalu potwierdzili :
Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Krzysztof Jaworski, Mietek Jurecki, Zbyszek Krebs, Wojciech Pilichowski, Marek Raduli, Sebastian Riedel, Ryszard Sygitowicz, Carlos Johnson (USA) i wielu wybitnych polskich i zagranicznych gitarzystów.


Rok temu było goraco na scenie - Mietek Jurecki zapowiedział , że w tym roku gra na gitarze akustycznej pod scena :-))


1 maja 2007 Wrocławski Rynek, godz. 12.00 Gitarowy Rekord Guinnessa


W 2007 roku spotkalismy się na wrocławskim Rynku by pobić własny rekord. Było nas 1881 gitarzystów i gitarzystek

Zagrali z nami:
        TSA
        Bracia
        123 minuty (Czechy)
        Stan Skibby (USA)
        Leslie Kot (Szwecja)
        Romuald Frey (Szwecja)
        Egon Poka (Węgry)
        Nervous Investors (Australia)
        The Rythm Chiefs (Holandia)
        Siedmiu Wspaniałych
- legendy wrocławskiej gitary
        Leszek Cichoński and friends:
        Marek Raduli
        Mietek Jurecki
        Ryszard Sygitowicz
        Wojciech Hoffmann
        Krzysztof Misiak       Leszek Cichoński opracował i zaczął już realizować koncepcję rozszerzenia naszego gitarowego festiwalu na CAŁY SWIAT !
Zaraził już tym projektem redaktorów magazynu Guitar Player . Bardzo spodobało im się hasło :
1st of May - World Guitar Day !!!

Plan jest taki :

1. Robimy transmisje TV internetową z Gitarowego Rekordu , żeby fani gitary i Jimiego na całym Świecie mogli z nami zagrać Hey Joe .. :-))) (portal gazeta.pl chcę objąć imprezę patronatem i bierze na siebie transmisję)
Pomysł akcji ogólnoświatowej ma zaledwie 6 dni a już mamy chętnych w Berlinie, New York , Monachium i Budapeszcie:-) .. zobaczymy co dalej - ..WŁAŚNIE DOŁĄCZYŁA SZWECJA ( dwa miasta) link

2. Wszyscy odbiorcy transmisji nagrywają Video (jak grają z nami Hey Joe) i przysyłają do nas e-mailem i pokazujemy na telebimie we Wrocławiu jak grają w New York, Berlinie , Seulu, Tokyo, Moskwie ... :-) !!!!
zaglądajcie do fanclubu >> po więcej informacji

GITARZYŚCI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ !!!Thanks Jimi Festival - hołd dla Hendrixa


1581 gitarzystów zagrało 1 maja 2006 roku na wrocławskim Rynku znany temat blues-rockowy "Hey Joe" Jimiego Hendrixa, bijąc tym samym światowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach.

Była to już czwarta próba - rok temu zjawiło się na imprezie 1201 gitarzystów. Poprzedni rekord (1555 gitar) należał do amerykańskiej firmy Epiphone (producenta gitar).


Wrocławska próba odbyła się w ramach Festiwalu "Thanks Jimi" poświęconego muzyce najsłynniejszego gitarzysty świata - Jimiego Hendrixa, zorganizowanego z inicjatywy Leszka Cichońskiego - cenionego wrocławskiego muzyka i pedagoga, który postawił sobie za cel uczyć co roku nowego utworu Hendrixa.


Na Rynek we Wrocławiu zjechali miłośnicy gry na gitarze z całej Polski, a także m.in. gitarzyści z Niemiec, Holandii, Czech i Białorusi, zarówno ci, którzy wychowali się na muzyce Hendrixa, jak i młodzi gimnazjaliści i licealiści.

Wśród gitarzystów znalazł się też prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który objął nad imprezą honorowy patronat.

Wszyscy zostali zarejestrowani (zgodnie z regulaminem Księgi Rekordów Guinnessa) i po wspólnym nastrojeniu gitar (akustycznych i elektrycznych), a także po krótkiej próbie, zagrali "Hey Joe".

W tym roku uczestnicy wykonali dodatkowo znany przebój "Little Wing" oraz utwory "Red House" i "Wild Thing" oraz kompozycję Cichońskiego "Thanks Jimi".


Idea zrodziła się blisko dziesięć lat temu podczas letnich warsztatów bluesowych w Zakrzewie, na których uczestnicy wspólnie z wykładowcą Leszkiem Cichońskim zagrali po raz pierwszy "Hey Joe" na 16 gitar. Pomysł, by spróbować zagrać ten utwór na kilkaset gitar dojrzewał wiele lat.

Mimo, że udało się pobić światowy rekord, "Thanks Jimi Festival" będzie kontynuowany w następnych latach.
Tegoroczny Thanks Jimi Festival i co za tym idzie bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa, zbliżają się wielkimi krokami!

Wszystko to wydarzy się 1 maja na wrocławskim Rynku.

W tym roku będzie jeszcze lepiej niż poprzednio. Poza wspólną zabawą i wspólnym graniem, naprawdę będzie czego posłuchać. Pojawią się prawdziwe gwiazdy gitarowej sceny i to nie tylko polskiej!
Swój udział w imprezie potwierdzili:

Perfect
Jan Borysewicz Group
Wojtek Pilichowski & Marek Raduli  (PiR2)
Hiram Bullock
Clas Yngstrom
oraz oczywiście Leszek Cichoński "Guitar Workshop"

W tym roku Thanks Jimi Festival będzie totalnym hitem!!!!
Wszystko wskazuje na to ze światowy Rekord Guinnessa gitar zostanie pobity :)


Chcesz wziąć udział w koncercie największej orkiestry gitarowej świata?
Karta uczestnictwa jest już gotowa do pobrania z działu download. Można ją drukować, kserować, rozdawać w szkole / pracy, umieszczać na własnych stronach www i wysyłać do znajomych. Ty też możesz ustanowić Gitarowy Rekord Guinnessa!

T h a n k s   J i m i

   

 

Gorąco zachęcamy do wspisania się na listę uczestników tegorocznego GRG!

Liczy się każda gitara, może być to zwykły "akustyk". Może być gitara klasyczna lub elektryczna (w tym przypadku jeśli chcesz być słyszany zabierz ze sobą wzmacniacz - będą udostępnionne gniazdka sieciowe).

GITARZYŚCI WSZYSTKICH STYLÓW ŁĄCZCIE SIĘ!

Celem tego całego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej liczby gitarzystów i wspólne wykonanie utworu Jimiego Hendrixa - "Hey Joe" . Akordy są proste, więc każdy, nawet początkujący gitarzysta może zostać rekordzistą. Rok temu Komisja Rekordów Guinnessa zarejestrowała 1201 uczestników - zajrzyj do historii GRG i zobacz jak było.

Wrocławskie próby odbywają się w ramach Festiwalu „Thanks Jimi”  poświęconego muzyce najsłynniejszego gitarzysty Świata – Jimiego Hendrixa. Impreza organizowana jest z inicjatywy Leszka Cichońskiego – cenionego wrocławskiego muzyka i pedagoga, który postawił sobie za cel uczyć co roku nowego utworu Hendixa...

Na Rynek we Wrocławiu zjechali miłośnicy gry na gitarze z całej Polski, a także m.in. gitarzyści z Niemiec i Czech, zarówno ci, którzy wychowali się na muzyce Hendrixa, jak i młodzi z pokolenia techno / hip-hop. Wśród gitarzystów znalazł się też prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który objął tę imprezę honorowym patronatem. Wszyscy zostali zarejestrowani (zgodnie z regulaminem Księgi Rekordów Guinnessa) i  po wspólnym nastrojeniu gitar (akustycznych i elektrycznych), a także po krótkiej próbie, zagrali „Hey Joe”.

Próbę bicia rekordu nadzorował przedstawiciel polskiej edycji Księgi. W tym roku uczestnicy wykonali dodatkowo znany przebój „Little Wing” oraz, po krótkiej lekcji przeprowadzonej przez  Leszka Cichońskiego – „Wild Thing”. Ten ostatni utwór  wywołał największy entuzjazm wśród gitarzystów i widowni.
 
Mimo, że nie udało się pobić światowego rekordu, wrocławskie wydarzenie jest rekordem Europy, a za rok odbędzie się czwarta próba pobicia gitarowego rekordu Guinnessa. „Hey Joe” na co najmniej 1556 gitarach.

Po pierwszym GRG Leszek Cichoński powiedział nam:

"Nie Rekord jest ważny w tej imprezie, to tylko pretekst,żeby przyciagnąc media. Kilkuset gitarzystów zagrało razem "Hey Joe" - dla wszystkich , również dla nas na scenie, było to niepowtarzalne przeżycie, a przy tym zupełnie wyjątkowy hołd dla Hendrixa. Świetnie sprawdziła się akcja edukacyjna - prasa lokalna , portale gitarowe, blues.pl , mp3.wp.pl - podawały akordy do nauczenia na trzy tygodnie przed imprezą . Każdy kto sie ich nauczył - mógł z nami zagrać. Potwierdziło sie moje przekonanie, że mamy świetną , muzykalną i chętnie angażująca sie w ciekawe akcje młodzież. Zaskakująca jest rozpiętość wieku najmołodsza "gitarzystka" miała 7 lat , a najstarszy nastolatek był... po sześćdziesiątce. Był jeden gość z Brazylii...dwóch gitarzystóew przyjechało ze wzmacniaczami z Berlina. Czytałem komentarze na wp.pl - ktoś przejechał z synem 500 km, zeby zagrać z nami - nie żałuje, był to dla nich "koncert życia".
Już przed impreza czułem że warto to zrobić,że to może być cos wyjatkowego . Gdy wybrzmiał końcowy riff wszyscy podnieśli gitary do góry. LAS GITAR przed sceną ! Takiego wybuchu entuzjazmu i poczucia jedności nikt się nie spodziewał . Duch Jimiego był z nami - pewnie się cieszył tam "na górze". Do tej pory mam ciarki na plecach... . Wrocławski Rynek stał sie na chwile światową stolicą gitary. Myślę, że to początek nowej tradycji we Wrocławiu - jestem pewien za rok spotkamy sie znowu.. "